24 MEMORIAEL 31 vra: Hoe overwinnen wy dese onse vijanden? ant: Als wij in den geloove Christi vaststaende, door denselven de vierige pijlen des satans uutblusschen, de werelt sterven ende door den geest Christi de wercken des vleesches dooden. 32 vra: In wien sullen wij roemen? ant: Alleen in den Heere. 33 vra: Hoe lief heeft Godt de werelt gehadt? ant: Soo liefheeft Godt de weerelt gehadt dat hij sijnen eeniegen gebooren soone in de werelt gegeven heeft opdat een igelick in hem geloove, niet en verderve, maer het eewige leven hebbe.56 34 vra: Wat is het eeynde der wet? ant: Christus tot rechtveerdicheyt57 aen58 een igelick die in hem gelooft. 3559 vra:Wat seyt de Heere van de wijnstock? ant: Ic ben de ware wynstock ende mijn vader is mijn lantman. Alle wijnrancken die in mij geen vruchten en dragen die neemt hij wech ende alle die vrucht dragen die reynicht hij opdat sij vrucht dragen souden.60 \fol. 03 v\ 3661 vra: Wat seyt de Heere vande vossen ende vogelen? ant: De Heere seyt de vossen hebben hollen ende de vogelen hebben nesten, maer de sone des menschen heeft niet om sijn hooft op te rusten.62 3763 vra: Wat seyt de Heere van de clockhinne? ant: Jerusalem, Jerusalem, hoe dickwils hebbe ic u64 willen vergaderen gelick een cluckhin haer kiekens onder haer vleugelen vergadert en ghij en heb 't nie gewildt.65 3866 vra: Wat seyt Esaias van den osse en van den esele? ant: Den osse kent sijnen Heere ende den esele kent de cribbe des Heeren, daeren- tegen Isarel en bekent het niet, noch syn volck en verstaet het niet. 3967 vra: Wat seyt Petrus in den eersten sendbrief in 't 5 capittel? ant: Weest nuchteren ende waeckt, want uwe wederpartei, den duyvel, gaet om

Archief | 2013 | | pagina 26