[fol. 06v\ 17 MEMORIAEL 27 13 vra: Nadien de schrift alle vleesch onreyn ende vervloeckt noent77, hoe conde ons Maria's soon van sonden reynigen ofte verlossen? ant: Maria was na de getuygenisse des engels begenadicht ende gesegent boven alle vrouwen ende dat van haer geboren is, dat wordt heylich ende Godts oir genoempt, daerom vervloeckt de geest Godts alle degene die Christis ware menscheyt ontken nen ofte onreyn achten. [fol. 06r] 14 vra: Waarom wort Jesus Christus genoent onsen Heere? ant: Omdat hem alle gewelt gegeven is in hemel ende op aerden, soodat voor hem allen kniën buygen moeten, ooc die in der hellen sijn ende datter genen anderen naem onder den hemel den menschen gegeven en is, waerdoor wij moeten salich worden.78 15 vra: Hoe heeft Pontius Pilatus de macht gehadt den Heere der heerlicheyt te doen cruycegen? ant: Pilatus en soude geen macht tegen Cristum gehadt hebben en waer' se hem niet van boven gegeven van den vader dien Christus gehoorsaem is geweest totter doot, jae totter doot des cruyces, om ons met Godt te versoenen. 16 vra: Hoe is Christus ter hellen gevaren terwijle dat sijn lichaem begraven lach? ant: Om den torne ende gerechtighey Godts volcomelic te voldoen, soo heeft Chris tus geleden, niet alleen de smerte van de nateurelicke doot des lichaems, maer heeft oock in sijne siele gedragen die pijne der hellen om ons daeruut te verlosschen. vra: Hoe conde ons Christus verlosschen van 't-gene dat hij selver lijden moste? ant: Sijne heerlicke opstandinge van den dooden ende hemelvaert versekert ons dat hij den doot, duyvel ende helle overwonnen heeft door sijne goddelicke cracht, in de doot niet verlaten sijnde noch sijn lichaem eenige vrottinge gesien hebbende. 18 vra: Wat gelooft gij van den Heyligen Geest? ant: Dat hij als de derde persoon des goddelicken wesens van Godt den vader uutgaet ende van Godt den soon uutgesonden is als79 onsen trooster ende geeft der waerheyt die in ons woonende ons tot aller heylicheyt leyt ende regeert. 19 vra: Gelooft gij ooc in de heylige algemeyne christelicke kercke? ant: Ic geloove datter is een heylige algemeyne christelicke kercke, waervan Christus het hooft is, gelic eenen getrouwen bruydigom van sijn uutvercoren bruydt.80

Archief | 2013 | | pagina 29