38 MEMORIAEL stappen der heyliger maget Maria naervolgen. De getuygen, moeder en oom Jan Radermachers, hebben onse dochter Maria tot gedachtenisse gegeven een silveren soutvat en een silveren schale. Op het soutvat van moeder staet haren naem: M. Thilenus en in de schale van oom Jan staet gegraveert: 'Wie in Jesum Christ gelooft uut t'sherten gront, den doop getuycht hem dat hij staet in Godts verbom'.116 [fol. 16v\n7 1627 19/29 december, op eenenwoonsdach, 's nachts tussen twaelff en een ure, is geboren onsen sone Joannis, hier binnen Londen in ons woonhuys in Sint Hel lens ende wert gedoopt des sondachs daernaer van cosijn Ambrosius. De getuygen waren mijn swager Jan van der Marckt ende moyken Anneke Radermachers, om wekkers absentie wille, cosijn Abram Bec en moyken De Coninck hare plaetse vervulden. Heere Jesu, laet hem wesen uwen voorlooper int verkondigen uwer t weederkomste, gelijck Johannis de Dooper uwe eerste comste vercondichde. De getuygen, mijn swager Van der Marckt118 en moyken Anneken Radermachers, heb ben onsen sone Johannis tot gedachtenisse gegeven: twee vergulde schroefkens119 gaf mijn swager. En moyken een verguit gevrocht copken, daerop staet gegraveert van binnen in 't scheel: 'Laet de kinderen tot mij comen ende en weert hen niet, want sulcker is het coninckrijck Godts'. Marei 10.120 [fol. 77r]121 1630, den 11/21 julius op eene sondach, 's morgens ten twee uren, is geboren onse dochter Sara, hier binnen Londen in ons woonhuys in Sint Hellens ende wert gedoopt den eersten dynsdag daernaer van cosijn Ambrosius. De getuygen waren ook Lucas Schorer ende moyken Sara de Meester122 om wekkers absentie wille cosijn Hans de Hase123, doentertijt hier in Engelant sijnde, ooms plaetse vervulde, ende joffrou Des Maistres vervulde de plaetse van mijn moyken. Och Godt, geve onse dochter ooc met eenen te sijn, een dochter Sara's die wel doende niet bevreest en zij in eenige verschrickinge 1 Petri 3:6. De getuygen hebben haer tot gedach tenisse gegeven: een silvere gedrevene schale van de geschiedenisse van Elia, die gespijst wiert van de raven, 1 Coningen 17, gaf oom. En moyken heeft haer gege ven een effen verguit copken, in 't scheel staet gegraveert: 'Ghij Christum in uwen doop sijnd ingelijft, in sijn kennisse niet onvruchtbaar zijt. In deuchden groent124 als de palmeboom welcke sijn des geloofs vruchten schoon en des heyligen geestes glans, dese sijn u, Sara eenen cierlijcken crans'.125 [fol. 17v\m 1631, 21 meert sijn wij verhuyst uut Londen naer Hacknaij, naerdat wij 5 jaren gewoont hadden te Londen. 1632 den 26 meert, dat is den 5 april nieuwen stijl, op eenen maendach des avonts ten 10 uren is geboren onse dochter Josyna in dit ons woonhuys te Hacknaij, buy- ten Londen, ende is gedoopt van cosijn Ambrosius in de Duytse kereke te Londen daer onse andere kinderen gedoopt sijn. Desen 8sten april, op eenen sondach, den doop acht dagen uutgestelt sijnde omdat mijne weerden man sieck was. De getuy gen waren cosijn Abram Bec en moyeken Susanneken Radermachers Moyken, absent sijnde, heeft joffrou Carpentier, doentertijt in Engelant sijnde, haer plaetse

Archief | 2013 | | pagina 40