MEMORIAEL 39 bewaert. De getuygen hebben haer tot gedachtenisse gegeven dit volgende: eenen grooten vergulden cop heeft gegeven cosijn Bec. Moycken Susanneken127 heeft haer gegeven een vergulde schale, daerin staet: 'Als d'arck behielt acht zielen van 's waters vloet, soo gedenckt Josina dyns doopts in Christi bloet'.128 \fol. 18r]m 1633 15 meert, sijn wij verhuyst van Hacknay naer Moorfields bij Londen, naerdat wij twee jaren te Hacknay gewoont hadden. 1634 5/15 juli, op eenen saterdach des morgens ten 9 uren, is geboren onsen sone, Wilhelmus, in ons woonhuys in Moorfields bij Londen ende is gedoopt des don- derdachs daernaer van meester Thimotheus van Vlederen.130 De getuygen die sijn mijn swager Gilles Schillemans ende joffrou Otger. Mijn swager, absent sijnde, heeft sr Dirick Hoste sijn plaetse vervult. De getuygen hebben hem gegeven dit volgende: Joffrou Otger heeft hem gegeven een silvere schenckpinte, gemerckt met WT. Mijn swager heeft hem gegeven een silvere schale daer d'arcke in staet en daer staet in gegraveert aldus: 'Als d'arcke behielt acht zielen van 's waters vloet, soo gedenckt Wilhelmus dyns doops in Christi bloet'. [fol. 18v]X3X 1634 7/17 september, sijn wij vertrocken uut ons woonhuys in Moorfields bij Londen ende sijn hier te Middelborch gearriveert, den 9/19 september, op eenen dynsdach ingaende tot moeder Thilens. Twee dagen daer geweest sijnde, sijn wij in ons eygen huys gaen woonen in de Brackstrate genaemt: 'Den Robijn'. De heer geve'r ons soo in te leven dat hij ons naer dit tijdelijcke, het eeuwige wil geven. Onsen Wilhelmus en was maer 9 weken en twee dagen out als wij ons ter reyse begaven. 1636 den 21 augusti nieuwe stijl, op eenen donderdach, des avonts ten half elven is geboren onse dochter Elisabeth in ons eygen huys,'Den Robijn' genaemt, in de Brackstrate in Middelborch en is gedoopt des woonsdachs daer naer in de Oude kercke van Jacobus de Herde132 van Sinte Mertensdijck. De getuygen die sijn oom Steven Radermachers133 en joffrou Catarina de Wale, huysvrou van sr Jan Bec om welckers absentie wille juffrou Boddaen haer plaetse bewaert heeft. Oom Steven heeft haer gegeven hondert guldens om een stuck silverwerck voor te laten maken naer ons believen tot sijner gedachtenisse, soodat wij twee [fol. 19r\ silvere tailloire hebbe doen maken met dese devise. Op d'een staet aldus: Als eersten martelaer spant Stefanus de Croone ons tot een onderwijs alhier gestelt ten toone'. Act 7, 59-60. Op d'ander staet aldus: 'Siet hier Maria gaet Elisabeth begroeten alsoo is het dat wij ooc vrintschap houden moeten'. Luce c. 39:40. Joffrou Catarina de Wale heeft haer gegeven een silveren canneken op het Engels fatsoen.134 [fol. 19v]m Mijnen lieven man is tot mijner grooter droeffenise sieck geworden den 10 decem ber 1638, op eenen vrijdach tegen den avont. Des anderen dachs bleef hij den

Archief | 2013 | | pagina 41