[fol. 29r]'59 MEMORIAEL 47 Werpt onse sonden achter Uwen rugge in't diepste der zee ende en gedenckt se niet meer. Onse sonden sijn ons als een sware last te swaer geworden, onse sonden scheyden U en ons van malcanderen. Heere weest ons genadich en siet ons aen in Uwen sone Christom, door welcken wij roepen: 'Abba, o Vader'. Geeft dat wij het lam Godts naerwandelen waer het gaet. Dat lam Godts, dat de sonden des werelts is wegnemende, sij alle lof, prijs, eere en dancbaerheyt van nu tot in der eeuwicheyt. [fol. 28v]t57 1645, 17 augusti, is mijn dochter Maria ten houwelijck versocht van sr Hermanus Pottey, door sijn broeder Enoch Pottey ende sijn swager Isaac Biscob op welck versoeck ic hem acses hebbe gegeven. Den tweeden november sijn de voornoemde vrinden weder gecomen, versoeckende dat de sake mocht teneynde gebracht wer den. 19 november heeft mijn dochter, met mijnen raet ende volcomen toestemminge, een resolutie genomen ende den 30 november met den voornoemden persoon belooft, in presentie van mij, hare moeder, ende oom Lucas Schorer ende cosijn Piter Biscob, hare twee voochden ende sr Abram van de Poele, met mr Enoch Pottey ende mr Isaac Biscob. Dese vrinden t'samen sijnde is het contrackt van houwelijck gemaeckt ende des anderen daechs, sijnde vrijdach, is de ondertrou maeltijt gehou den ende den naesten dach, sijnde 2 december voor de consistori geweest ende den 3 janwari 1646 in den houwelijcken staet bevesticht. Den goeden Godt geve haer lieden een lanck godtsalich leven te leyden, tot harer beyden zielen troost ende tot vreucht dergener die haer beminnen, ende hiernamaels de eeuwige salicheyt.158 1646, 3 september, op eenen maendach, 's morgens ten 10 uren is mijn dochter Maria verlost van eenen jongen sone, sijnde maer 8 maenden gedragen, ende heeft den heylligen doop ontfangen den 7 dach derselver maent, zijnde vrijdach in de Nieuwe Kerk, van meester Busonsius, predicant van Domburch, ende is genaemt geweest Wilhelmus, waervan ic getuyge was, met cosijn Enoch Pottey. (In de Sipierstrate160, in 't Wapen van Zeelant is't geboren). 1646, 17 september, is dit voornoemde soet schaepken gestorven op eenen maendach, 's avons tussen 6 en 7 uren, sijnde veerthien dagen out ende is begraven den 20 op eenen donderdach in de Oude kercke in mijn vaders graf.161 1647, 13 september, op eenen vrijdach, 's avons ten half twaelfven, is mijn dochter Maria verlost van haren tweeden jongen sone, in de Sepierstraet in 't Wapen van Zeelant ende heeft de heyligen doop ontfangen den 17 september door mr Van

Archief | 2013 | | pagina 49