[fol. 30r\ 48 MEMORIAEL Toor op eenen dynsdach in 't avontgebet uutleggende in't vervolch van den bij bel,162 [fol. 29v] het 4 capittel des propheten Daniels ende is genaemt Enoch, naer sijn grootva der Pottey, waervan ic getuijge ben met cosijn Enoch Pottey. Ick hebbe hem tot een doopgifte gegeven een vergulde schale, waerin de historie staet van de 5 wijse maechden en daerbij geschreven: 'Laet ons bidden en poogen de voorsichtige maechden te zijn, gelijck om met onsen bruydegom Christo in te gaen in't hemel- rijck'. Mat. 25:1.163 1648, 7 janwarius, is dit voornoemde soete schaep gestorven van de stuypen. Op eenen dynsdach des achternoens ten half vijve, out sijnde 4 maenden min 6 dagen ende is begraven den 11 in de Oude Kerk op eenen saterdach, in mijn vaders graf. Heere maeckt mij weerdich het coninckrijcke in te gaen als een kindeken. Den 11 meij 1648 is mijn dochter Pottey, nadat sij 28 maenden bij mij gewoont heeft, in haer huyshouden getreden en heeft mij door haren man, voor haer beyde goetgedaen 2 jaren montcosten, elck tegen vierhondert gulden 's jaers, dat is ses- tienhondert gulden. De resterende 4 maenden haerlieden voor niet gejont164; dit par memorie. Item op denselven dach dat mijn dochter in haer huyshouden getre den is, is sij tot mijn leetwesen verlost van een misdracht van 6 weken. De Heere doet dat hem behaecht, doch bidde hem haer te willen zegenen naer ziele ende lichaem, dat ic tot mijner vreucht mach sien haeres lijfs vruchten. 1648. Naer 9 maenden frequentatie soo heeft cosijn Jan Schorer op den 21 septem ber mijn dochter Sara tot houwelijckse aensprake versocht en op den 9 October soo is 't dat oom Schorer, sijn vader selfs, aen mij versocht heeft acces voor sijnen soon te mogen hebben, 't welck naer 14 dagen bedenckens toegestaen hebbe. Eyndelijc [fol. 30v] soo heeft mijn dochter Sara op den 22 janwari 1649, met mijnen raet ende vol- comen toestemminge, een resolutie genomen ende den 2 febriwari, met den voor noemden persoon, belooft in presentie van mij, hare moeder, ende mijn schoonsoon Pottey met cousin Biscob haren voocht ende oom ende moyken Schorer. En soo is het contrackt van houwelijck bij ons gemaeckt en onderteeckent. Twee dagen hiernaer, sijnde donderdach 4 febriwari, is de ondertroumaeltijt gehouden, en twee dagen daerna, sijnde den 6, voor de consistori gegaen, geaccompaigneet met moy ken Schoor en ic, hare moeder, en oom Schorer en soon Pottey. Den preses was cousin Enoch Pottey. Item 24 febriwari in den houwelijcken staet bevesticht door mr Lucas Spirinck ende hadde sijnen text Rom. cap. 12; v.l. In de Oude kercke, op eenen woonsdach, wederom geaccompaigneert met de voornoemde vrinden in Middelborch 1649. De Heere Godt wil se zegenen met vruchten des lichaems, ende deselve vergunnen de gaven sijns Heyligen Geestes om in sijne vreese opge- voet te worden, amen.

Archief | 2013 | | pagina 50