fol 33r] 50 MEMORIAEL Catharina gegeven eenen suypecroes171, daerin geschreven staet als volcht:' Reyn zijn van naem, en reyn van daet, verciert wel als het t'samen gaet' (dit is in silver wegende 19 Vi oneen tot 58 stuijvers de once comt 9-8-6 item voor 't fatsoen 2-2-6). Heere laet dese soete kinderen in uwe vreese opwassen. \fol. 32v]m 1652. 15 december, op eenen sondach, s avons ten 5 uren, is mijn dochter Sara Schorer verlost van eenen cloecken jongen sone, woonende inde Molstrate In den Hofhont. Dit kint heeft den heyligen doop ontfangen den 18 dito woonsdach's morgens in de Oude kercke, door mr Macxsemilliaem Teelinck.'73 Den text dien hij verclaerde staet beschreven Psalm 78 v.36, 37 ende is genaemt Wilhelmus. De Heere geve dat hij mach naervolgen de voetstappen van sijnen eerweerden vromen grootvader ende dat sijn herte van jonx af aen mach gespeent wesen van de werelt, om sijne salichmaker dies te beter aen te eleven en dan hiernamaels eenen geest te wesen met Godt. De getuygen van dit kint sijn, mijn soon Pottey en moyken Scho rer en moyken Susanneken Radermacher. 1654. 26 augusti, op eenen woonsdach, s avons ten half sevenen, is mijn dochter Sara Schorer verlost van eenen cloecken grooten jongen sone woonachtich sijnde in haer eygen huys in de Molstrate in Middelborch. Dit kint heeft den heyligen doop ontfangen des vrijdaechs daeraen sijnde den 28 dito, in de Nieuwe kercke van mr Sael, en is genaemt Lucas, de getuygen sijn moyken Schorer en cousijn Daniel Schorer. Heere laet hem opgroeijen in aengenaemheyt bij Godt ende de menschen.174 1654. 30 november, op eenen maendach, 's morgens ontrent den 4 uren, is mijn dochter Maria Pottey verlost van haer vierde dochter, woonende in haer eygen huys in de Molstraet in den Gouden Hamer, binnen Middelborch. Dit kint heeft den heyligen doop ontfangen woonsdach daerna, sijnde den 2 december in de Oude kercke door cousijn Enoch Pottey, den text was Ephesen 6 v. 14 en is genaemt Eli sabeth. De getuygen sijn onsen cousijn Johannis van der Marckt ende de huijsvrou van cousijn Piter Pottey. Och Heer geeft haer op te groeyen in uwes naems vreese, tot troost van alle die haer liefhebben. 1654. 6 december, is dit soete schaepken gestorven, sijnde sondach, 's nachts ten 12 uren, out sijnde 7 dagen. Het was sieck geworden des vrijdachs tevoren en is in de tweede cortse gebleven, ende is begraven donderdaechs daeraen, sijnde den 10 dito, in mijn vaders graff in de Oude kercke. Heere vergeeft ons onse sonden en brengt ons daer het kint is, alwaer wij uwe heerlijckheyt sullen deelachtig wesen van eeuwicheyt tot eeuwicheyt, amen. 1653 in november, heeft do Isaac van Horenbeek mijn dochter ten houwelijck versocht en na 24 maenden continuatie, heeft sij met mijn toestemmen den 29 november anno 1655, hem hope van trouwe gegeven en den 18 janwari 1656, is 't houwelijck gesloten in presentie van de naergenoemde: ic hare moeder, soon Pottey en soon Schorer, item soon Johannis Thielenus, item

Archief | 2013 | | pagina 52