MEMORIAEL 53 sone, woonachtich sijnde in haer eijgen huys in de Molstrate. Dit kint heeft de heylige doop ontfangen dynsdachs daeraen, sijnde 22 dito in de Nieuwe kercke. In't avontgebedt van mr Piter Lacher, den text was in't vervolch van den bijbel, Josua 18 aen't begin des capittels, en is genaemt Davidt. De getuygen sijn cosijn Lucas Schorer en mijn dochter Susanna Thielenus, mijn soon Joannes huysvrou, Cosijn Lucas hier niet present sijnde, heeft sijn broeder Daniel sijn plaetse vervult en mijn dochter absent sijnde, hebbe ic het kint voor haer ten doope gepresenteert. De Heer geve hem met den propheet Davidt te sijn, een man na Godts herte, om al sijnen lust te mogen hebben in de wet des selven, tot vreuchde der ouderen en t'sijnen zielen salicheyt. Mijn soon Wilhelmus heeft naer eenige weken frequentatie op den 24 september 1657, door mijn soon Pottey en cosijn Biscob ten houwelijck doen versoecken joffrou Elisabeth de Jonge en is met deselve bruygom geworden op den 31 jan- wari 1658. Het contrackt van houwelijck, onderteeckent op denselven dach van de ondertroumaeltijt en den 2 febriwari voor de consistore geweest, vergeselschapt met den heer De Jonge, vader van de bruyt en mijn soon Joannes Thielenus en mij, sijne moeder, en de moeder van [fol. 36v\ de bruyt. Den presis was mr Van den Heuvel ende sijn t samen in den houwelijcken staet bevesticht door cosijn Enoch Pottey, predikende uut 1 Timotheus 6 v. 6, in de Oude kercke op een woonsdach, den 6 maerte 1658, geaccompaigneert met de heer en mevrou De Jonge en ic ende soon Pottey binnen dese stadt Middelborch. De Heere Godt geve dit paer godtsalichlijck te leven, want het een groot gewin is met vergenoeginge, haer verbindende in hertehjcke liefde tot malcandren en boven al tot U, haren Godt, om uwe geboden te bewaren in naerwandelinge tot verheer- lijckinge van uwen naem. Troost harer zielen en vreuchde van die, die haer heden beminnen en hare zielen liefhebben. In Goes anno 1658, op den 10 maert op een sondach, nae den middach, ten half vijven, is mijn soon Joannes Thielenus huysvrou, Susanna van Baerle verlost van eenen soon die des woonsdachs daeraen is gedoopt van mr Joannes van Dort in de Groote kercke binnen Goes, die sijnen text hadde Joannes 19 v. 30 (en wert genaemt Davidt na sijnen peter en grootvader de heer Davidt van Baerle om wel- ckers absentie wille soon Schorer sijn plaetse vervult heeft), Van denwelcken ic, Maria de Fraeije, sijne grootmoeder, ooc getuyge ben geweest. En hebbe hem tot een doopgifte gegeven een vergulde schale gecomen van moyken Anneken (weecht 21 l/i oneen). De Heere geve hem te sijn met den prophete Davidt een man na sijn herte wandelende in sijne wegen, en sijn herte neygende tot sijne getuygenissen. [fol. 37r\ 1658, op 3 janwari acces vergunt aen mr Isaac Biscop de jonge, om met mijn doch ter Elisabeth te mogen spreken van houwelijcxsaken. En op eenen woonsdach den 31 julij in contrackt van houwelijck met hem getreden, ter presenti van: mij, hare moeder, en mijn soon Wilhelmus Thielenus ende soon Pottey en soon Schorer, item mr Issaac Biscob d'oude en sijn huysvrou ende de heer Udemans, sijn swa-

Archief | 2013 | | pagina 55