56 MEMORIAEL van mijne dochter haren vromen vader lange mogen behouden tot harer goeder opbrenginge in uwe vreese, 'twelck sij in haer uytterste op het hoochste aen haren man heeft gerecommandeert seggende: 'Brengt doch de kinderen op in de [fol. 4Or] vreese des Heeren ende als ic en mijn soon Johannes en Wilhelmus haer vraechden of sij ons iet te belasten hadde, soo seyde sij tegen ons elck in 't besonder: 'Brengt toe alle devoor dat mijne kinderen in de vreese des Heeren mogen opwassen'. Wel dan, Heere geeft ons alle goede middelen te gebruycken en streckt er uwen god- delijcken zegen over, opdat se mogen sijn uwe kinderen, kinderen naer u herte, hier soo levende dat se naer dit leven eeuwich naest u mogen leven hier boven in den hemel, amen'. In t jaer onses heeren Christi 1660, op de derden augusti, op eenen dynsdach, als ic te Willemstadt was, is gestorven Isaac Schorer, hebbende eenige weynige dagen de kortse gehadt, out sijnde dry en half maenden, en is begraven vrijdachs daeraen in de Nieuwe kercke bij sijn moeder.181 Item 1660, den 11 september op eenen saterdach, 's avons ten half elven, is mijn soon Wilhelmus huysvrou, Elisabeth de Jonge verlost van haer tweede kint, sijnde een cloecke jonge dochter, ende is gedoopt des vrijdachs daeraen, sijnde den 17 dito, in de Nieuwe kercke, van eenen predicant die182 [fol. 40v\ die naer Oostindiën ginck, ende hadde sijnen text Geneses cap. 19, v.l tot 12. Dit kint is genaemt Catarina. De getuygen sijn mijn soon Joannes Thielenus ende mevrou De Jonge, des kints grootmoeder, daer het ooc naer genoemt is. Doch also mevrou seer qualijck te beene was, soo isset van hare dochter joffrou Madaleyne ten doope geheven. De Heere geve dat sij haren doop in de vreese des Heeren wel mach beleven. In Middelborch 1660, den 8 december, is mijn dochter Elisabeth 's morgens ten half sessen, op eenen woonsdach t mijnen huyse in de Sepierstraet, verlost van haer tweede kint, sijnde eenen soon, ende is gedoopt den 10 dito op eenen vrijdach van mr Piter Duyvelaer in de Nieuwe kercke, die sijnen text hadde Rom. 7, 9, en is genaemt Isaac. De getuijgen sijn mijn soon Johannis Thielenus ende nichte Cata rina Pottey, huijsvrou van mr Isaac Biscop d'oudere, des kints grootmoeder. Och Heere, geeft de ouders deses kints wijsheyt ende verstant om hetselve in uwe vreese op te brengen. fol. 4 lr] 1661, op den 25 maerte, op eenen vrijdach,'s avons ten 7 uren, is gestorven Isaac Biscop, mijn dochter Elisabeths eerste soontjen, out sijnde 15 weken en 2 dagen (effen 5 dagen ouder als Isaac Schorer). Dit soet schaepken heeft maer 3 dagen sieck geweest van continuele cortse als het stierf, ende is begraven den 30 dito in de kercke van den Middelborchsen polder, recht voor het ouderlinckbocht.

Archief | 2013 | | pagina 58