58 MEMORIAEL s morgens den 18 november in de Nieuwe kercke van cousijn Enoch Pottey die sijnen text hadde 1 Johannis 5 v. 3: Want dit is de liefde Godts, dat wij sijne gebo den bewaren, en sijne geboden en sijn niet swaer'. Dit kint is genaemt Isaac. De getuygen sijn, mijn soon Johannis Thielenus, wiens plaetse vervult wiert door mijn soon Wilhelmus Thielenus ende nichte Catarina Pottey (des kints grootmoeder) huysvrou van mr Isaac Biscop, wiens plaetse vervult wiert door haer dochter Ude- mans, vermidts de dootsieckte van haren man. Och Heere, geeft de ouders van dit kint hare christelijcke verstanden op te scherpen om hetselve in uwe vreese op te trecken tot heerlijcheyt van uwen name ende des kint geluchsalicheyt, amen. In t sterfhuys van moyken Schorer (die gestorven is anno 1662 den 4 febriwari) hebbe ic gelesen in een boexken door mijn grootvaders hant geschreven, dat mijn eerwaerde moeder Maria Radermacher is geboren geweest anno 1572 op den 17 appril binnen Londen. [fol. 43A In Middelborch 1662 den 10 mayo, op eenen woonsdach 's morgens ontrent den 5 uren, is mijn soon Wilhelmus' huysvrou, Elisabeth de Jonge, verlost van haer derde kint sijnde een cloecke jongedochter, woonende op den Dam het tweede huys, van de Molstraet, ende is genaemt Elisabeth, gedoopt op den 11 dito op eenen don- derdach 's avons van mr Piter Duvelaer, die sijne text hadde in 't vervolg van den bijbel, Job 4 vers 12 tot den eynde toe, in de Nieuwe kercke. De getuygen sijn mijn schoonsoon Hermanus Pottey ende mijn dochter Elisabeth Biscop. Heer, geeft dit kint met Elisabeth, Luce 1, v. 6 te wandelen in alle uwe geboden en rechten onbe- rispelijck, amen. 1662, 24 july, op eenen maendach, 's morgens ontrent 7 uren, is overleden Eli sabeth] en Thielenus, mijn soon Wi 1 helmus kint, out sijnde 11 weken min twee dagen, ende is begraven, den 27 dito op eenen donderdach in de Oude kercke in mijn vaders graf. Heere, maeckt ons cleen in onse oogen en verandert ons, opdat wij als een kindeken mogen ingaen in u coninckrijcke.183 [fol. 43v\ 1663 op den 25 appril is mijn soon Johannes wedunaer sijnde van joffrou Susanna van Baerle, bruydegom geworden met de eerbare soete joffrou Arnoudina van Beau mont ter presenti van dry magistraetspersoonen, ten huyse van de heer Beaumont, raetsheer van de prince van Oraniën, haren eerweerden vader. De geaccompaig- neerde vrienden waren de heeren secretaris en den commandeur Beaumont ende mevrou Beaumont, de bruyts eerwaerde moeder ende van de bruygoms sijde, was ic, Maria de Fraeije, ende mijn soon Wilhelmus Thielenus ooc aldaer present. Dese ondertrou, geschiet sijnde op een woonsdach voormiddach, is s avons het onder- troumael gehouden ende sijn getrout dysdach184 den 22 mayo anno voornoemt van Do Lootsius (de text was Joannis 14, v 16)1 in de Nieuwe kerck in Schravenhage op en geaccompaigneert met de heer en mevrou van Beaumont ende ic, Maria de Fraeije, en mijn soon Wilhelmus Thielenus. Heere zegent dit paer naer ziele en lichaem, dat se beyde mogen trachten uwen name te verheerlijcken, uwe gemeynte te stichten en hare kinderen in Uwe vreese op te brengen, amen.

Archief | 2013 | | pagina 60