[fol. 45v 60 MEMORIAEL den Dam, daer hun andere kindren geboren sijn. Heere laet dit kint in uwe vreese werden opgetrocken tot verheerlijckinge van uwen naem en t'harer zielen salicheyt, amen. In den Middelborchsen polder anno 1665 primo maert op eenen sondach,'s avons ten 8 uren, is mijn dochter Elisabeth Biscop verlost (in haer eygen huys) van haer tweede dochter, sijnde haer vijfde kint en is gedoopt op den 8sten deser, op een sondach van cousijn Enoch Pottey (en is genaemt Catharina na haer grootmoeder Biscop), die sijn text hadde Psalm 119 v. 136: 'Waterbeken vlieten af uut mijne oogen, omdat sij uwe wet niet en onderhouden'. De getuygen waren: cousijn Enoch Biscop, des kints oom, en mijn dochter Elisabeth de Jonge, huys- vrou van soon Willem Thilenus. Heere, geeft dit kint op te groeyen in Uwes naems vreese en met David bedroeft te wesen dat se Uwe wet niet en onderhouden, 'twelck onder andere is een teecken der wedergeboorte, bedroeft te wesen over de sonden van andere. In Goes anno 1665, 11 april op saterdach, na den middach ten 5 uren, is mijn schoondochter Arnoudina van Beaumont, huysvrou van mijn soon Joannes Thi lenus, verlost van haer tweede kint, sijnde een soon, in haerlider woonhuys in de Wijngaertstrate, bij de Koepoorte en is genaemt Arnout. Gedoopt des anderen daeghs na den middach, sijnde den dach van 't h avontmael, van mr Nicolaes Barentsen, den text was Ps. 119, v. 65-66. De getuygen over den doop waren: mijn schoonsoon Hermanus Pottey ende de heer Herbert van Beaumont, secretaris van de Staten van Hollant, in wiens plaetse stont d'heer Hieromus Gruwaert, item mevrou Johanna van Goch, huysvrou van d'heer Arnout van [fol. 46r] Beaumont des kints grootmoeder, in wiens plaetse stont ick, Maria de Fraeije weduwe van d heer mr Wilhelmus Thilenus. Heere laet dit kints ooc werden opge trocken in uwe vreese, doet hem ooc goet Heere, nae u woort met den prophete David, Ps. 119, v. 65. In Middelborch 1666, 5 febriwari op een vrijdach, 's avons ten half sessen, is mijn soon Wilhelmus' huysvrou woonende op den Dam bij de Molstraet verlost van haer vijfde dochter, doch sesde kint en is gedoopt en genaemt Elisabeth den 7 dito, op sondachnaermiddach, in de Oude kercke van Do Isaac Snijders, predikende uut de catechismus van't sevende gebodt. De getuygen sijn mijn schoonsoon Jan Scho- rer en mijn dochter Elisabeth, huysvrou van Isaac Biscop. Heere, geeft dit kint met Elisabeth (Luce: 1v. 6) te wandelen in alle uwe geboden en rechten onberispelijck, amen. In Middelburg 1666, 15 maert, op eenen maendach naermiddach ten 3 uren, is mijn dochter Maria Pottey, (naer dat se in 9 jaren en 9 maenden geen kint heeft gehadt) verlost van eenen jongen sone

Archief | 2013 | | pagina 62