62 MEMORIAEL 1668, 3 maert op een saterdach, s morgens ten 10 uren, is mijn dochter Elisabeth Biscop verlost van haer sevende kint, sijnde haer vierde dochter, in haer eygen buys in den Middelborchsen polder, en is gedoopt des anderen daechs van cousijn Enoch Pottey, doch een proponent Smit hadde gepredickt en dat uut Hebreen 7, v. 25. Dit kint is genaemt Sara. De getuijgen sijn: den voornoemden cousijn Enoch Pottey, des kints outoom, en ic, Maria de Fraeije, des kints grootmoeder. Dit kint hebbe ic tot een doopgifte gegeven 20. Sara, ic wensche dat ge wel doet en niet en vreest. 1 Petri 3, 4.6. \fol. 48r\ in Middelborch 1668, 14 september, op een vrijdach 's morgens ten half dryen, is mijn soon Wilhelmus' huysvrou, woonende op den Dam bij de Molstraet, verlost van hare seste dochter, sijnde haer achtste kint, 'twelck naer eenen seer harden arbeyt doot ter werelt is gecomen, ende is des anderen daechs op saterdach naer den middach, op den 15 september, begraven in de Oude kercke in t graf van mijn waerde man saliger. 1669, 19 augusti, op eenen maendach 's avons ten 7 uren, is mijn dochter Elisabeth Biscop, verlost van haer achtste kint, sijnde haer vijfde dochter, in haer eygen huys in den Middelborchsen polder (en is gedoopt sondaechs daernae, den 25 dito) van mr Jacobus Honselaer, predicant van Armuijden. Den text was Joannis 17, v. 24. Dit kint is genaemt Johanna. De getuygen sijn Samuel Biscop, predicant tot Londen, in wiens absentie sijn broeder Jan Biscop sijn plaetse vervult heeft ende Catharina Boddaen, huijsvrou van Abram Biscop. Joanna, ic wensche u een diena resse Christi te wesen. Luce 8, v. 3. [fol. 48v]187 1670, 17 september is gestorven Mariken Thilenus, mijn soon Joannes' dochter ken, daer moeder afwas Arnoudina van Beaumont out sijnde 6V2 jaren, en is begra ven inde Cloosterkercke aldaer, op een saterdachavont den 20 dito. 1671, 16 december op een woonsdach ten een ure, is mijn lieve dochter Elisabeth sijnde op het uuterste swanger, door ongeluck van vijf trapkens in haer kelderken gevallen, maer rees dadelijck alleen wederom op en ginck op haer bereyde craem- camer, alwaer ic dadelijck bij haer was met haren man en sij voorseyde haerselven de doot, seggend: Nu moet ic sterven, bidder voor mij maer niet om het djdelijcke leven, maer om genade ende het eeuwige leven. Daerop volgden den arbeyt, maer en verloste niet, en soo is tot mijnen groote droefheyt gestorven twee uren naer den val, sijnde ten 3 uren naer den middach op een woonsdach. En is [fol. 49r\ begraven des woonsdaechs daernaer, op den 23 dese (den seventienden dach naer haer mans bevestinge) in de Groote kercke ter Vere in haer mans grootvader Pottey's graff. Soo lange sien wij andere voor ons gaen, totdat het onse beurte 00c eens wort. Heere, heyligt dese subyte doot aen onse zielen, opdat wij altoos soo voor U leven, gelijck wij souden wenschen te sterven. O salich sijn de doode die in den Heere sterven. Dese mijne dochter was den 21 augusti 35 jaren out geworden.

Archief | 2013 | | pagina 64