[fol. 49v\ MEMORIAEL 63 1674, 25 maert, is mijn soon Wilhelmus Thilenus' huysvrou verlost van een doot soontjen dat maer ses maenden was gedragen en is ooc binnen ter Vere begraven in de Groote kercke bij mijn salige dochter Biscop den 27 dito, soo het sondachs's morgens ten 5 uren op paesdach was geboren. 1675, 8 appril op en maendach's avons, is mijn soon Wilhelmus Thilenus' huys vrou binnen der Vere verlost van een soontjen van 7 maenden gedragen, ende leef den maer ontrent een halve ure en is begraven in mijnheer Danckerts graff in de Groote ker cke aldaer. De Heere beware ons voor meer sulcke ontijdige geboorten. In Middelborch 1679, 25 augusti, is mijn dochter Sara's soon, Wilhelmus Schorer door de consistori geweest met nicht Margrita van der Poorten, ondertrout van do Piter Lacher den jongen, en was geaccompaigneert met mij en sijn vader Johan Schorer, en Jan van der Poorten met sijne huysvrouwe, broeder en swagerinne van de bruyt, en is getrout op en dynsdach den 19 september te Wester-Souborch van do Joannis van Roeijen, en wederom geaccompaigneert als voren. Den zegen des Heeren wensche ic haer toe. In Middelborch 1680, 20 maert, is mijn dochter Saras soon Joannis Schorers houwelijck gesloten met joffrou Maria Steengracht en voor de consistori geweest ondertrout van do Daniel van Horenbeke ter presentie van soon Pottey (en op denselven dach de ondertroumaeltijt gehouden) geaccompaigneert met mij en sijn vader Joan Schorer, cosijn en nicht Steengracht, vader [fol. 5Or] en moeder van de bruyt, en getrout op eenen woonsdach in de Oude kercke van cosijn Cornelis Demetrius, den 10 appril, en wederom geaccompaigneert als voo- ren en hadde sijnen text Matthei 5 v 14, 'Ghij zijt het licht der werelt'. Dit wensche ic u beyde te betrachten, dat ghij moocht wandelen als lichten in de werelt, tot stichtinge van andere om u dan naer te volgen. In Middelborch 1681, 12 jannewari, is mijn dochter Sara's soon's huysvroue ge- naemt Maria Steengracht gelegen van een jongedochter op een sondach, 's morgens ten 2 uren, en is gedoopt dynsdachs 's avons van do Daniel van Horenbeke, die sijne text hadde in 't vervolg van den bijbel, Richteren 12 aen 't begin. De getuijgen sijn: de heer secretaris Steengracht, des kints grootvader, en ick, des kints outgroot- moeder, en is ooc genaemt Maria en hebbe het selve tot een doopgifte gegeven 20 vlaems, de Heere geve hetselve te volgen de voetstappen van de heylige maget Maria. [fol. 50v\ 1681, 19 juni, in Middelborch is gestorven Maria Schorer (mijn dochter Sara's soons kint, out sijnde 5 maenden) en is begraven den 23 dito, in de Nieuwe ker cke.

Archief | 2013 | | pagina 65