Jaarverslag van de secretaris Het bestuur heeft in het verslagjaar acht keer vergaderd. Er zijn twee algemene ledenvergadering gehouden, te weten op 2 juli en 17 december 2014. Het Genootschappelijk Beraad kwam twee maal bijeen. 167 Bestuur De volgende mutaties en benoemingen hebben plaatsgevonden. Dr. A.H.L. Huiskens trad af als hoofredacteur van de Commissie tot redactie van het tijd schrift Zeeland, drs. G. Heerebout is benoemd als zijn opvolger. R.-J. Weterings is aangesteld als lid. Bij de Coördinatiecommissie Verzamelingen is drs. R.M. Rijkse aangesteld. Drs. V. Frenks werd benoemd als conservator Zelandia Illustrata en M. Gossije als conservator Historische Voorwerpen. Dr. J.P. Bekker is als conservator Recente Zoogdieren benoemd. Dr. F. Petiet is benoemd als lid van de Commissie tot Redactie van Archief en Werken. Administratie De functie van administrateur werd wederom vervuld door A.K. van Noppen. J.F. Adriaanse is aangesteld als haar opvolgster per 1 november 2014. A.K. van Noppen heeft afscheid genomen per 31 december 2014. Lidmaatschap Aan het begin van het verslagjaar telde het Genootschap 863 leden, met inbegrip van huisgenootleden. Er werden 10 nieuwe leden ingeschreven. In 2014 ontvielen de vereniging 23 leden door overlijden, te weten: PJ. Krijgsman-Wolters, jhr. dr. G.F. Sandberg, mr. J. Gmelich Meijling, M.D. Geers-Nijhoff, dr. ir. W.G. Beeftink, jhr. mr. H.R. van Doorn, C.J. van Tuil, E. Hageman, M.E.G. Asselbergs-Tromp, H.H.M. Kakebeeke, J. Minet, H.C. van der Maas, D. Roos, A.H.N. van der Wiel, J.A.N. Lenshoek, P.E. Koopman, A.C. Beeftink-Verheule, J.W. Weug, J.G.W. Gispen, A.P. Nauta, ir. J. van Malde, G. Liezenga-Boltje, Ir. J.L. van Sloten. 31 leden zegden het lidmaatschap op. Aan het eind van het verslagjaar telde de vereniging 818 leden, onder wie 28 huisgenootleden. Werkgroepen en Commissies Werkgroep CultuurHistorie Dankzij de provinciale subsidie, een bescheiden bijdrage van het Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen en een positief symposiumbeleid, konden wij dit jaar een aantal substantiële activiteiten organiseren. Het bestuur van de Werkgroep CultuurHistorie (WCH) is daarom de provincie Zeeland en het Zeeuws Genootschap zeer erkentelijk voor hun financiële ondersteuning. In 2014 organiseerde de WCH een aantal grote symposia, enkele studiedagen en een Ronde Tafelconferentie (RTC). Het bestuur kreeg een nieuwe voorzitter en verschillende nieuwe bestuursleden. De samenwerking met de Zeeuwse Dialecten Vereniging (ZDV) was opnieuw goed. Zo verschenen er van het gemeenschappe-

Archief | 2015 | | pagina 169