JAARVERSLAGEN 2014 169 'Kastelen in Zeeland' plaats, georganiseerd door de SCEZ. Aanleiding voor dit evenement was de presentatie van het Kastelenlexicon Zeeland en publicatie van de belangrijkste kastelengegevens op de website van de Nederlandse Kastelenstichting. De publicatie die hieruit voortkomt, verschijnt in Nehalennia in 2015 en wordt fi nancieel ondersteund door de WCH. Het twee keer per jaar terugkerende moment dat promovendi hun onderzoek publiekelijk kunnen toetsen tijdens een debat met onafhankelijke deskundigen, werd dit jaar beperkt tot één bijeenkomst. Op 3 ok tober in de Raadszaal van het Stadhuis te Middelburg, legde drs. Andrea Ruisen haar promotieonderzoek Patient Competence in Psychiatry. A Study in Obsessive Compulsory Disorder voor aan de volgende referenten: prof. mr. Martin Buijsen (ge zondheidsrecht EUR), dr. Martin Sielk (psychiater Emergis), dr. Jan Vorstenbosch (ethiek UU) en prof. dr. Pieter Ippel (rechtsgeleerdheid UCR/UU). Dr. Willem van den Broeke was voorzitter. Andrea Ruissen studeerde medicijnen en filosofie en is psychiater. Haar promotieonderzoek richt zich op de problematiek van wilsbe- kwaamheid bij patiënten met ernstige dwangstoornissen. Het WCH-bestuur kwam in 2014 vier maal bijeen. Tijdens de ALV op 9 mei wer den de jaarstukken goedgekeurd. Bij de navolgende bestuursvergadering werd na vijf jaar samenwerking afscheid genomen van Ruud Paesie. In diezelfde bijeenkomst gaf Hans Krabbendam aan dat hij zich eind 2014 als voorzitter zou terugtrekken in verband met zijn werkzaamheden als gemeenteraadslid te Middelburg. Albert Meijer (voormalig hoofd archieven en collecties van het Zeeuws Archief) volgt hem vanaf september 2014 t/m april 2015 in een dakpanconstructie op: Albert Meijer als voorzitter en Hans Krabbendam als vice-voorzitter. Daarnaast versterk ten ook Peter van Druenen (bedrijfshistoricus en uitgever) en Anya Luscombe (do cente Engels en journalistiek aan de UCR) het bestuur. Arjan van Dixhoorn heeft zich bereid verklaard om voorzitter te worden van de wetenschapscommissie t.b.v. 250-jarig jubileum van het Zeeuws Genootschap in 2019. Het bestuur beraadt zich om haar vaste, jaarlijkse publieksbezigheden (symposia, studiedagen en RTC's) te verbreden met thematische onderzoeksactiviteiten, hetzij kort of langlopend en uiteraard gericht op de oude en/of de (vroeg) moderne Zeeuwse geschiedenis. Samenstelling bestuur: drs. Albert Meijer, voorzitter, dr. Hans Krabbendam, vice- voorzitter, drs. Hans Nagelkerke, penningmeester, drs. Elly Adriaansz, secretaris, Maaike Doorenbos, drs. Marinus van Dintel, prof. dr. Arjan van Dixhoorn, drs. Peter van Druenen, dr. Anya Luscombe Werkgroep Geologie De bijeenkomsten werden gehouden in Grandcafé 'De Willem' in Middelburg. De determinatiedagen in januari, juni en november, werden als gewoonlijk goed be zocht en daarmee is weer een flinke stap gezet in de voorbereiding van de Fossielen Atlas deel2 'Gastropoden welke vermoedelijk in 2018 zal verschijnen. De bijdrage van leden van de werkgroep, door bezoek en de voorbereiding van deze determina- tiedagen met de soorten beschrijvingen en foto's per genus groep is groot geweest. De behandeling van de Buccinidae werd voorbereid door Freddy van Nieulande, Frank Wesselingh en Ronald Pouwer, Littorinidae, Lacunidae, Hydrobiidae en Caecidae door Dick Hoeksema, Anton Janse, Peter Moerdijk en Harry Raad en Eulimidae, Cerithiopsidae en Triphoridae door Henk Menkhorst. Het leden aantal per 1 januari 2015 bedraagt 78: een stijging van 3 ten opzichte

Archief | 2015 | | pagina 171