170 JAARVERSLAGEN 2014 van 1 januari 2014. Er zijn 38 kernleden en 40 Voluta-leden. We hebben de vol gende nieuwe leden mogen verwelkomen: Peter Maas, Jan Piet Bekker en Dieter Pientka als kernlid en Mieke Grazell en Bram Langeveld als Voluta-leden. Marij Kwakkenbos-De Ruiter is van Voluta-lid kernlid geworden. Ko de Vos, een van de oudste leden in tweeërlei opzicht, is op 15 december jl. overleden, er was 1 opzeg ging en 1 royement, wegens achterstallige contributie. Het blad Voluta is tweemaal uitgekomen en er lopen 8 ruilabonnementen en 2 gratis abonnementen met andere verenigingen/instanties. De Voluta is voor leden via de website beschikbaar, maar loopt wel een jaar achter. De bijeenkomsten in Middelburg werden ook dit jaar weer goed bezocht. De op komst ligt gemiddeld rond de 20 personen en blijft al jaren constant. Bijzondere bijeenkomsten: Januari Determinatiedag: Buccinidae. Januari Algemene ledenvergadering en interview van Peter Moerdijk. Juni Determinatiedag: Littorinidae, Lacunidae, Hydrobiidae en Caecidae. November Determinatiedag: Eulimidae, Cerithiopsidae en Triphoridae. November Inloopdag 'BRENG JE SCHELP' ter gelegenheid van het 80-jarig jubileum van de NMV in Goes met de inzet van Dick Hoeksema en Herman Nijhuis. De volgende onderwerpen werden op de bijeenkomsten behandeld: Februari Wim Backhuys, presentatie 'Job Baster'. Maart Praatavond met Freddy van Nieulande en Jan de Quaasteniet. April Luc van Gysel, presentatie 'Schotland en Devoonvissen'. Mei Anton Janse presentatie 'Maasvlaktevondsten'. September Uitwisseling van vakantievondsten en ervaringen door de aanwezi gen. Oktober Piet Vierbergen, presentatie 'Aardig'. November George Els Simons, Dick Hoeksema, Hans Keukelaar en Freddy van Nieulande, presentatie 'Over minischelpen, fluoriet en reuzen- voetafdrukken'. December Ruud Lie presentatie 'Schelde en fossielen'. Excursies: Juli Bottenvistocht op de Westerschelde met Jaap Schot, in samenwer king met KZG en Naturalis. December De excursie naar Naturalis in Leiden is na enkele keren uitstel doorgegaan, voordat Naturalis, vanwege verbouwing in 2016, voor een tijd de deuren sluit. Commissie tot redactie van het tijdschrift Zeeland Het tijdschrift Zeeland verscheen in 2014 zoals gebruikelijk vier keer met respec tievelijk 42, 42, 32 en 42 (in totaal 158) redactionele pagina's. Het streven is erop gericht in elk nummer 40 redactionele pagina's te hebben, maar de beschikbare kopij, waarbij de artikelen ook nog eens diverse lengtes hebben, maakte dat ook dit jaar lastig. Het is de bedoeling dat elk nummer ook vier gele pagina's bevat met actuele gegevens vanuit het Genootschap. De vier nummers hadden echter maar respectievelijk 2, 4, 2, 2 gele pagina's. Het ziet ernaar uit dat voor informatie vanuit

Archief | 2015 | | pagina 172