JAARVERSLAGEN 2014 171 het Genootschap in toenemende mate gebruik gemaakt zal gaan worden van een nieuwe website waardoor het aantal gele pagina's mogelijk blijvend lager zal zijn. Overigens betekent de vernieuwing van de website dat er een mogelijkheid ontstaat om op artikelen in Zeeland te reageren en er ook een discussie over te starten. Dit vraagt dan wel om een link tussen de redactie van Zeeland en de redactie van de nieuwe website. De inhoud van het blad was het hele jaar door weer zeer gevarieerd. Belangwekkend waren de artikelen in reactie op het verschijnen van het laatste deel van de Geschiedenis van Zeeland. De auteurs plaatsten kanttekeningen bij inhoud en vorm van dit laatste deel; logisch omdat de opvattingen over de recente geschiedenis nog niet uitgediscussieerd zijn. Ook verschenen er een aantal artikelen over natuurhis torische onderwerpen, waarbij de beschrijving van het bijzondere, recent verwor ven vlinderkastje ook elders aandacht kreeg. De gebruikelijke historische artikelen, inclusief die over architectuurgeschiedenis, waren alleszins de moeite waard. Voor de inhoud van het blad is de redactie sterk afhankelijk van 'toevallig' ontvan gen kopij. De redactie zou echter meer sturend willen zijn in de verwerving van kopij en zal blijven pogen potentiële auteurs te benaderen. Voor wat betreft de boekbesprekingen is hier daadwerkelijk een begin mee gemaakt. Eric-Jan Weterings is in het begin van het jaar tot de redactie toegetreden met als bijzondere taak het coördineren van de boekrecensies: mogelijk interessante boeken selecteren en recensenten benaderen. Er wordt heel wat gepubliceerd over Zeeland. De redactie streeft ernaar de belangrijkste boeken daarvan te laten bespreken. In 2014 werden maar liefst 21 boeken gerecenseerd. Ook is Eric-Jan Weterings met ingang van het vierde nummer begonnen met be richtgeving over de activiteiten van het Genootschap en de werkgroepen, zodat een beter beeld ontstaat van het vele werk dat binnen de kring van het Genootschap verricht wordt. Aan het eind van het jaar vroeg het bestuur of de redactie mee zou willen werken om in elk nummer aandacht te schenken aan voorwerpen uit het zo rijke bezit van het Genootschap. Tot voor kort gebeurde dit vooral door het verschijnen van de jaarlijkse agenda. Door het wegvallen daarvan zouden de voorwerpen uit de verzamelingen helaas minder onder de aandacht komen. De conservatoren van het Genootschap zegden ook hun medewerking toe. Vanaf 2015 zal met tenminste vier pagina's aandacht geschonken worden aan voorwerpen van het Genootschap. Een andere vaste rubriek wordt gevormd door de diverse publicaties die in ruil verkeer ontvangen worden. Deze rubriek, verzorgd door Truus Trimpe Burger- Mekking, wordt altijd met belangstelling gelezen. In het begin van het jaar trad Ad Huiskes terug als hoofdredacteur. In zijn plaats werd Gerard Heerebout benoemd. Later in het jaar verliet ook Albert Kort de re dactie. Zijn plaats werd niet ingevuld. Aan het eind van het jaar vertrok ook Ankie van Noppen; haar plaats werd ingevuld door Judith Adriaanse. Per 31 december 2014 is de redactie van Zeeland als volgt samengesteld: drs. G. R. Heerebout (hoofdredacteur); G.J. Gerestein (eindredacteur); drs. I.H. Vogel- Wessels Boer (beeldredacteur), ir. A.J. Beenhakker; dr. W. van den Broeke; M.A. Buise; J.J. de Koning; dr. F.F.X. Smulders; drs. E.-J. Weterings. De administratief medewerker van het Genootschap, Ankie van Noppen, verzorgde ook het redac tiesecretariaat.

Archief | 2015 | | pagina 173