172 JAARVERSLAGEN 2014 Commissie tot redactie van Archief en Werken De commissie is in totaal vier keer bij elkaar gekomen in 2014 en heeft daarnaast regelmatig contact gehad via de e-mail. In de zomer van 2014 is het Archief 2013 verschenen, met daarin bijdragen van J.M. de Bree-Broerse, dr. A.P. de Klerk, drs. A.C. Meijer en dr. B.N. Teensma. Tevens zijn de voorbereidingen begonnen voor het Archief 2014 en is een selectie gemaakt van mogelijke bijdragen. Daarnaast is gediscussieerd over het 250-jarig bestaan van het Genootschap in 2019 en zijn de mogelijkheden verkend voor een themanummer van het Archief. In 2014 zijn geen publicaties verschenen in de reeks Werken van het Genootschap. Wel is gesproken over toekomstige uitgaven en is contact geweest met verschillende auteurs over een mogelijke uitgave. Medio 2014 heeft voorzitter prof. dr. Pieter Ippel aangekondigd zijn voorzitter schap te zullen neerleggen aan het einde van het jaar. Ippel is bij elkaar 3 jaren voorzitter geweest van de commissie. In 2014 is de zoektocht naar een nieuwe voorzitter begonnen. De nieuwe voorzitter zal in 2015 aantreden. In 2014 is dr. Francien Petiet toegetreden tot de redactie. Petiet is in 2011 gepromoveerd aan de Universiteit van Amsterdam op een proefschrift handelend over het ontstaan van de literatuurgeschiedschrijving in Nederland in de eerste helft van de negentien de eeuw. Zij is werkzaam bij de Nederlandse Organisatie voor Wetenschappelijk Onderzoek in Den Haag en werkt daarnaast aan een intellectuele biografie over Nicolaas Cornelis Lambrechtsen van Ritthem.

Archief | 2015 | | pagina 174