Jaarverslag Coördinatiecommissie Verzamelingen JAARVERSLAGEN 2014 173 De commissie bestond in het verslagjaar uit drs. C.E. Heyning, drs. I.H. Vogel- Wessels Boer, drs. V. Frenks, drs. PJ. Aarssen en drs. H.J. Vader. In de Algemene Vergadering van juli trad conservator handschriften, drs. R.M. Rijkse, tot de com missie toe. Drs. H.J. Vader vertegenwoordigde de Coördinatiecommissie in de ver gaderingen van het Genootschappelijk Beraad. In 2014 kwam de commissie zes maal bijeen. De bestuursvergaderingen van het Genootschap werden steeds bijge woond door een van de leden van de commissie. De voor- en najaarsvergaderingen van de conservatoren vonden plaats op 12 april en op 8 november 2014. Drs. V. Frenks werd in de Algemene Ledenvergadering van december tot conservator Zelandia Illustrata benoemd. Dr. J.P. Bekker en M. Gossije traden in diezelfde vergadering respectievelijk als conservator recente zoogdieren en conservator histo rische voorwerpen toe. Veel tijd werd besteed aan de organisatie van een evenement ter gelegenheid van het feit dat de Zelandia Illustrata 150 jaar geleden door het Genootschap werd verwor ven. Op het symposium dat in samenwerking met de Werkgroep CultuurHistorie op 14 maart 2014 plaatsvond, werd tevens aandacht besteed aan de voltooide res tauratie van de Roman-VisscherAtlas. In het verslagjaar werd door de commissie ook uitvoerig gesproken over mogelijke activiteiten in de aanloop naar het 250-jarig jubileum van het Genootschap in 2019 en werden de wensen van de conservatoren voor de nieuwe website geïnventariseerd. Ook werden stappen ondernomen om te komen tot een vaste rubriek in het tijdschrift Zeeland. Met ingang van 2015 zal steeds een katern binnen het tijdschrift aan de collecties gewijd worden. Op 4 oktober werd in het Zeeuws Museum in het kader van het Weekend van de Wetenschap een middag voor de leden van het Zeeuws Genootschap gehouden waar verschillende conservatoren objecten uit de collectie presenteerden, waaron der het recent aangeschafte vlinderkabinet. De hiervoor gekozen formule bleek suc cesvol en zal in 2015 herhaald worden. De problemen rond de ontsluiting van de collectie archeologie zijn met de komst van conservator A. Feldbrugge ten einde gekomen. De inventarisatie van dit jaren lang verwaarloosde onderdeel van de collectie dat zowel in het Zeeuws Museum als in de depots van de SCEZ berust, is door haar voortvarend ter hand genomen. Met het plan van aanpak voor de inventarisatie en ontsluiting van de muntencol- lectie dat door conservator munten dr. A.A.J. Scheffers werd opgesteld, kon door persoonlijke omstandigheden helaas nog niet worden begonnen. Geprobeerd zal worden hier in het volgend verslagjaar een begin mee te maken. Ook het uitblijven van een bruikleenovereenkomst tussen het Zeeuws Genootschap en de SCEZ en de perikelen rond bezuinigingsproblemen bij de Zeeuwse Bibliotheek blijven de aandacht van de Coördinatiecommissie Verzamelingen vragen. In de loop van het verslagjaar werd de handbibliotheek van de conservatoren door genomen en opgeschoond. Af te stoten boeken werden bij een aantal gelegenheden aan de leden van het Genootschap te koop aangeboden. De opbrengst wordt be stemd voor de restauratie van een boek uit de collectie.

Archief | 2015 | | pagina 175