JAARVERSLAGEN 2014 179 zien zijn. Er zijn inmiddels veel foto's van de schelpencollectie gemaakt, mede van wege een ophanden zijnde veldgids over de Zeeuwse fossielen die gemaakt wordt in het kader van het 50-jarig jubileum van de Werkgroep Geologie. De foto's kunnen te zijner tijd aan de schelpendatabase in Adlib worden toege voegd. Boeken De conservator drs. PJ. Aarssen bericht als volgt: Opmerkelijk voor het afgelopen jaar is dat het Genootschap geen schenkingen van boeken heeft ontvangen. Wel werd een aantal exemplaren dat als presentexemplaar was ontvangen aan de collectie toegevoegd. Deze boeken en brochures werden be waard in de conservatorenkamer in het Zeeuws Archief. De overige daar aanwezige boeken werden voor zover ze van belang waren toegevoegd aan de handbibliothe ken van de conservatoren of tijdens de vrijwilligersbijeenkomst en ledenvergade ring verkocht. Ook dit jaar werd verder gewerkt aan de pamflettenverzameling. Ruim veertig exemplaren konden als eigendom van het Genootschap worden geïdentificeerd. De verwachting is dat in 2015 dit karwei kan worden afgerond. De in het vorige verslag genoemde proef met het identificeren van de boe ken aan de hand van de lijst Lafont is nu uitgebreid met de gedrukte catalogi van het Genootschap van 1845 en 1883. Behalve de huidige signatuur wordt ook de fysieke staat van de boeken aangegeven zodat mettertijd een over zicht kan worden gemaakt van de werken die dringend aan restauratie toe zijn. Het aantal boeken dat daar onder valt blijkt toch aanzienlijk te zijn. Een moeilijkheid bij de identificatie is soms het feit dat zowel de toenmalige Provinciale Bibliotheek als het Genootschap een exemplaar hadden. In de geval len dat de band en soms schutbladen verdwenen zijn door de brand in 1940 is de eigenaar vaak niet meer te achterhalen, wat zeker een probleem is als er maar één exemplaar over is. Handschriften De conservator drs. R.M. Rijkse bericht als volgt: De inventarisatie van de onbeschreven schenkingen nadert geleidelijk aan zijn vol tooiing. Tot nu toe zijn 270 documenten beschreven uit de periode 1982-2005. Uw conservator sprak in het vorige verslag de hoop uit dat in 2014 deze inventarisatie klaar zou zijn, maar het opduiken van nog een aantal mappen met documenten van wijlen PJ. van der Feen en het organiseren van een boekenverkoop (zie verderop in dit verslag) werkten enige vertraging in de hand. In 2015 zal deze inventarisatie, met nog twee grote schenkingen te gaan (zoals vermeldt in Archief 1992, p. XVII/ XVIII en Archief 2000, p. 197), hopelijk ten einde zijn. Deze schenkingenlijst kan dan, na beschrijving van alle documenten door de conservator van de Zeeuwse Bibliotheek ten behoeve van de digitale catalogus van de Zeeuwse Bibliotheek en de definitieve plaatsing in de kluis van deze instelling, geplaatst worden op de ver nieuwde website van het Genootschap. De digitalisering van de particuliere collectie van C.J.M. Nagtglas (1814-1897, de een-na-laatste gouverneur in West-Afrika) is, via het landelijke project Metamorfoze, voltooid en de manuscripten zijn weer terug in de Zeeuwse Bibliotheek. Het is

Archief | 2015 | | pagina 181