Jaarverslag van de secretaris 2016 JAARVERSLAGEN 2016 99 Bestuur Het bestuur heeft in het verslagjaar negen keer vergaderd. Aan de orde kwamen onder meer de jaarstukken 2015 en de begroting 2017. Aan de collectie zijn door een schenking twee Zeeuwse 18e-eeuwse zilveren avondmaalbekers toegevoegd. Tevens is de boekenverzameling uitgebreid met verschillende aanwinsten. Daar naast is gesproken over de vermissing van enkele voorwerpen (een weegschaaltje in het Zeeuws Museum en een tekening uit 1916 in het Zeeuws Archief De teke ning is inmiddels terecht. Het bestuur heeft gediscussieerd over de vraag of enkele in slechte staat verkerende regentenstukken al dan niet afgestoten zouden mogen worden; het bestuur heeft hierover nog geen besluit genomen. Met de Stichting Cultureel Erfgoed Zeeland (SCEZ) is een nieuwe bruikleenover eenkomst gesloten betreffende de door de SCEZ bewaarde Genootschapscollectie. Met het Zeeuws Museum is gesproken over de herziening van de bruikleenover eenkomst betreffende de door het Zeeuws Museum bewaarde Genootschapscol lectie. De twee struikelstenen ter herinnering aan omgekomen joodse (bestuurs) leden van het Genootschap zijn in 2016 op hun plaats gelegd. Voor het academisch jaar 2016-2017 is Dr. H. Zuidervaart als fellow benoemd in het kader van het fel lowship van het Genootschap aan de University College Roosevelt. Het 250-jarig bestaan van het Genootschap in 2019 kwam regelmatig aan de orde. De voorzitter maakt deel uit van de Stuurgroep Jubileum en heeft vergaderingen bijgewoond van de ten behoeve van het jubileum ingestelde werkgroepen en com missies, die hun plannen verder verfijnd hebben. Er zijn twee algemene ledenvergaderingen gehouden, te weten op 13 juli en 29 november 2016. Tijdens de algemene ledenvergadering van 13 juli 2016 zijn drs. I.H. Vogel-Wessels Boer en F.A.D. van Nieulande wegens hun meer dan dertigjarig conservatorschap benoemd tot erelid van het Genootschap. Na de ledenvergade ring van 13 juli 2016 heeft dr. Ad Maas een lezing verzorgd met als, titel 'Hoe de wetenschap uit Middelburg verdween'. Op 9 oktober 2016 werd op Buitenplaats Overduin een bijeenkomst georganiseerd, getiteld 'Conservatoren aan tafel'. Ook hebben leden tweemaal de gelegenheid gehad om bijeenkomsten bij te wonen op landgoed 'Moesbosch'. De volgende mutaties en benoemingen hebben plaatsgevonden. Mr. M.M. Steen beek trad af als voorzitter van het bestuur, terwijl Jhr. mr. K.F.H. Schorer hem in die functie is opgevolgd. Mr. M.M. Steenbeek blijft voorzitter van de Jubileum Stuurgroep. Voorts trad dr. W. van de Broeke af als bestuurslid. K. Meertens trad toe tot het bestuur als vice-voorzitter en dr. J.C. Luscombe-Serlie als bestuurslid. De Algemene Ledenvergadering heeft in haar ledenvergadering van 29 november 2016 besloten om de Genootschapspenning toe te kennen aan mr. M.M. Steen beek en dr. W van de Broeke wegens hun grote verdiensten voor het Genootschap. Tijdens een afscheidsreceptie werden de penningen uitgereikt.

Archief | 2016 | | pagina 101