100 JAARVERSLAGEN 2016 Administratie De functie van administratrice werd wederom vervuld door J.F. Adriaanse. Lidmaatschap Aan het begin van het verslagjaar telde het Genootschap 777 leden, met inbegrip van huisgenootleden. Er werden 20 nieuwe leden ingeschreven. In 2016 ontvielen de vereniging 20 leden door overlijden, te weten E.D.J. Lindenbergh, J.M. van Liere, ing. M.A. van der beek, E. Braat, J. Bosselaers, mr. E.C.J. van Dissel, ds. L.M. Verseput, E.J. Weterings, H.J. Weterings, M. Rijk, F.A.C. Steutel, prof. mr. H. Langman, G.J. Geluk, R. Huijbrecht, W. Bromelow-v. Makkelenberg, R.K. Elema, Ir. C.P. v.d. Slikke, drs. C. Hartog, drs. E.F. Molendijk-Dijk, M. de Jonge. Veertig leden zegden het lidmaatschap op. Aan het eind van het verslagjaar telde de vereniging 737 leden, onder wie 25 huisgenootleden. Werkgroepen en Commissies Werkgroep CultuurHistorie (WCH) Op 1 oktober vond in een goed bezochte bijeenkomst het symposium 'Verzen van Veerse Rederijkers' plaats, een onderzoekproject van de Werkgroep Walcheren op initiatief van prof. dr. A.C. van Dixhoorn (UCR) en prof. dr. B. Ramakers (RUG). Onderwerp was de omzetting van vroegmodern in modern script van de zeven ver zenboeken van de Veerse Rederijkers, getiteld Duizenden gedichten in honderd jaar; de verzenboeken van de Veerse Kamer van Rhetorica 'Missus Scholieren (1681-1794) Deze boeken bieden een ongeziene inkijk in het gezelschapsleven van rederijkers in de periode waarin deze kamers overal in de Republiek werden afgeschaft. Vijf korte lezingen gaven inzicht in het leven en werk van de Zeeuwse rederijkers. Het symposium, gehouden in het Museum Veere, werd geopend door drs. R.J. van der Zwaag, burgemeester van Veere. De WCH heeft een financiële bijdrage gegeven aan dit symposium. In verband met bestuurlijke inertie en stagnatie binnen de WCH, vonden de ove rige plannen, zoals de Ronde Tafelconferentie Netto Migratie coëfficiënt (nMc), een model door drs. P. van Druenen (zomer) en het symposium Stadsgeschiedenis Middelburg (najaar) helaas geen doorgang. Dit gold ook voor de in april geplande Algemene Ledenvergadering en de Roggeveen-scriptieprijs (december). Voor wat de Roggeveenprijs betreft, moet de oorzaak gezocht worden in de minimale reac tie op de prijsoproep in 2015 en 2016. Ondanks alle voorbereidingen, contacten met universiteiten en wetenschappers en de inzet van social media, zoals Linkedin, Facebook (www.facebook.com/roggeveenprijs), Twitter en Academia, reageerde slechts één student op de prijsuitnodiging. Om deze reden is de prijs naar december 2017 doorgeschoven. De in 2016 ingezonden scriptie doet dan opnieuw mee. De jury, bestaande uit prof. dr. Henk Nellen (voorzitter), dr. Perry Moree (dir. Zeeuwse Bibliotheek en Scoop) en dr. Hanny Kool-Blokland dir. Zeeuws Archief), blijft intact. Het WCH-bestuur kwam in 2016 vier maal bijeen. Twee bestuursleden namen in januari afscheid van de WCH: drs. Marinus van Dintel en Maaike Dooren- bos. Dr. Anya Luscombe verliet eind 2016 de WCH, omdat zij per januari 2017 bestuurslid wordt van het Zeeuws Genootschap. Hugo Schorer, die namens het Genootschap de WCH in portefeuille heeft, wordt per januari voorzitter van het

Archief | 2016 | | pagina 102