JAARVERSLAGEN 2016 101 Zeeuws Genootschap. Dr. Anya Luscombe neemt de portefeuille van hem over. Albert Meijer kondigde eind november zijn aftreden als voorzitter WCH aan. In de bijzondere WCH-vergadering van 21 december werd Peter van Druenen gekozen tot voorzitter a.i., een post die hij tot de algemene ledenvergadering, april 2017, bekleedt. De bestuurlijke leemten waren aanleiding om eind november onder de leden van de WCH en het Genootschap een vacature voor nieuwe bestuursaanwas uit te schrijven. Hierop hebben twee personen gereageerd die zijn uitgenodigd voor de WCH-vergadering in februari 2017. Eind december zijn de WCH-leden geïnformeerd over de gevolgen van de bestuur lijke ontvlechting van de Werkgroep CultuurHistorie en de Zeeuwse Dialecten Vereniging (ZDV) die per januari 2017 een feit is. In dat schrijven werden de toe komstige posities van beide werkgroepen verhelderd, evenals de consequenties voor de leden en hun lidmaatschappen. De ZDV continueert het gemeenschappelijke tijdschrift Nehalennia waarmee het voortbestaan van het tijdschrift is geborgd. Met dank ontving de WCH ook in 2016 provinciale subsidie en een bescheiden bijdrage van het Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen. De eer der genoemde bestuurlijke stagnatie en navenante geringe output, zijn gecommu niceerd met de Provincie. Afgesproken is dat getracht wordt het surplus van de provinciale subsidie 2016 door te schuiven naar 2017. In principe zal de werkgroep voor het jaar 2017 eenmalig geen subsidie aanvragen bij de Provincie. De WCH sloot het boekjaar 2016 positief af. Samenstelling bestuur 2016: drs. Albert Meijer, voorzitter (tot november 2016), drs. Elly Adriaansz, secretaris, prof. dr. Arjan van Dixhoorn, drs. Marinus van Din- tel, Maaike Doorenbos, drs. Peter van Druenen, dr. Anya Luscombe en drs. Hans Nagelkerke, penningmeester. Werkgroep Geologie De werkgroep werd 50 jaar geleden opgericht. Dit is gevierd met een goed bezocht symposium in de aula van de bibliotheek van Middelburg met als sprekers: prof. dr. Salomon Kroonenberg, prof. dr. Jelle Reumer en dr. Wim Backhuys. De werkgroep kwam ook met de jubileumuitgave Zeeuwse Strandfossielen, Fauna Zeelandica in de oertijd in samenwerking met Het Zeeuwse Landschap onder redactie van Harry Raad en bijdragen van leden van de werkgroep. De oplage bedroeg 500 exemplaren en was binnen 6 weken uitverkocht. Peter de Dreu en Harry Raad hebben ervoor gezorgd dat in juli een herdruk door de Drvkkery in Middelburg middels printing on demand is gerealiseerd om aan verdere vraag te kunnen voldoen. In mei hebben de bestuursleden Herman Nijhuis, Frank Mous en George Simons om persoonlijke reden besloten uit het bestuur te stappen. Daarom werd door de overgebleven bestuursleden Peter de Dreu en Ruud Lie besloten om eind septem ber een bijzondere algemene ledenvergadering uit te schrijven en ook af te treden, zodat er een nieuw bestuur kon worden gekozen. Het nieuwe bestuur is als volgt samengesteld: Harry Raad - voorzitter, Ruud Lie - secretaris, Jan de Quaasteniet - penningmeester, Hester Loeff - lid, Bert Wetsteijn - lid. De oud bestuursleden Peter de Dreu, Frank Mous, George Simons en Herman Nijhuis werden bedankt voor hun werk en jarenlange inzet voor de werkgroep. Het leden aantal per 1 januari 2017 bedraagt 73. Er zijn 36 kern-leden en 37 Voluta-leden.

Archief | 2016 | | pagina 103