102 JAARVERSLAGEN 2016 We hebben de volgende nieuwe leden mogen verwelkomen: Ronald Kooiman als kernlid, Mar Jansse-Breeveld en Jordy van der Beek als Voluta-lid. Hans van den Tol is in juli overleden, hij was een trouw bezoeker van onze bijeenkomsten. Twee Voluta-leden, J. Lantsheer en R. Huijbrecht, zijn overleden. Drie leden hebben hun lidmaatschap opgezegd. Het blad Voluta is tweemaal uitgekomen en er lopen 7 ruilabonnementen en 1 gra tis abonnement met andere verenigingen/instanties. Leden kunnen oude nummers van het tijdschrift tot en met september 2015 downloaden op de website, voor niet- leden zijn de verschenen nummers tot en met februari 2012 beschikbaar. De bijeenkomsten van de werkgroep werden gehouden in Grandcafé Willem in Middelburg. De bijeenkomsten in Middelburg werden als gewoonlijk weer zeer goed bezocht. De opkomst ligt gemiddeld ruim rond de 20 personen en blijft al jaren constant. Ook enkele buitenstaanders bezochten onze bijeenkomsten. Er is in 2016 geen determinatiedag geweest, mede vanwege de verhuizing van de mol- lusken collectie in Naturalis en de voorbereiding van de Veldgids over Zeeuwse fossielen. Bijzondere bijeenkomsten en de onderwerpen die er zijn behandeld: Januari Algemene ledenvergadering en interview met Jan de Quaasteniet door Harry Raad. Februari Jef de Ceuster, 'Opzoekingen in laat-Miocene afzettingen te Borsbeek bij Antwerpen'. Maart Jubileumviering. April Contactavond. Mei Dick Mol, 'De Noordzee als Schatkamer voor Paleontologie en Archeo logie'. September Bijzondere algemene ledenvergadering en uitwisseling van vakantie vondsten en ervaringen door de aanwezigen. Oktober Bram Langeveld, 'Maasvlakte 2'. November Klaas Post, 'Fossiele walvissen vissen in de Schelde'. December Riaan Rijken,Oom Dagoberts Schelpenpakhuis, het Banjaardstrand op Noord-Beveland'. Excursies e.a. activiteiten: April Bezoek aan de Frieslandhoeve van Wim Backhuys te Kerkwerve op Schouwen. Mei Deelname aan de Hollandsche hoevedag van MEC De Bevelanden. Juli Twintigste Bottenvistocht op de Westerschelde met de familie Schot. Commissie tot redactie van het tijdschrift Zeeland De redactie heeft in totaal vier keer vergaderd; de vergaderingen werden telkens gehouden na het verschijnen van het tijdschrift. In maart 2016 ontviel helaas drs. E.-J. Weterings de redactie. In het juninummer werd hier aandacht aan besteed. Zijn plaats werd na de zomer ingevuld door M.A. Wagensveld-Heeren. In 2016 verscheen Zeeland elk kwartaal volgens het vastgestelde tijdschema. Het blad bevatte elf artikelen en elf bijdragen in de rubriek 'Schatten' met gegevens over het rijke bezit van het Genootschap. In totaal verschenen er vijftien boekbespre kingen, waarbij het beleid van de redactie is om in toenemende mate recensenten van buiten de provincie aan te trekken. Zeeland is maar een kleine provincie waar

Archief | 2016 | | pagina 104