JAARVERSLAGEN 2016 103 iedereen elkaar kent, en niet op alle terreinen zijn voldoende deskundigen aanwe zig. De inhoud van het blad was voldoende gevarieerd. Om enkele voorbeelden te noemen: er verschenen diverse artikelen over allerlei aspecten van de geschiedenis van Zeeland, in de breedste zin. Zo was er een artikel over de rol van vrouwen in de vroegste geschiedenis van Suriname, ooit een Zeeuwse kolonie. Aandacht werd geschonken aan de Vlaamse activisten die vanaf 1918 Zeeland binnen kwamen en hier hun bijdragen leverden aan de samenleving. Nieuwe planten- en dierensoorten kwamen ook naar Zeeland en hun effect op bestaande soorten en het milieu werd beschreven. Ook de geschiedenis van onze duinen en de veranderingen in hun biodiversiteit kreeg aandacht. Het is gebruikelijk om in het decembernummer poëzie te plaatsen, in combinatie met beeldende kunst. In 2016 is een keuze gemaakt uit de 91 tekeningen met tekst van de kunstenaar Reimond Kimpe, in 1944 in het Middelburgse ziekenhuis vervaardigd, met verwijzingen naar het kerstverhaal: 'Het kindeke Jezus in Veere'. Ook het ruilverkeer van publicaties van het Genootschap met andere verenigingen en instellingen levert altijd genoeg kopij op om in elk nummer een belangwekkend artikel te kunnen plaatsten. De resterende pagina's werden voornamelijk gevuld met nieuws vanuit het Genootschap. Commissie tot redactie van Archief en Werken De commissie is in 2016 in totaal drie keer bij elkaar gekomen. In 2016 is aan het bestuur voorgesteld om de jaarverslagen die onderdeel uitmaken van Archief qua jaar gelijk te trekken met het jaar waarop het jaarboek betrekking heeft. Het bestuur is hiermee akkoord gegaan. Dit houdt in dat Archief 2016 niet alleen de jaarverslagen van 2015 bevat, maar ook van 2016. In de zomer van 2016 is het Archief 2015 verschenen, met daarin bijdragen van J. de la Hayze en drs. A.C. Meijer (over kapitein Jan Vinckaert alias Waterdrincker), dr. Theo van der Meer (over PJ. Meertens) en dr. C. Reinders Folmer-van Prooij- en (over de handelsreis van de Jonge Jacob en de Eendracht naar de Caraïbische Zee). Tevens zijn de voorbereidingen begonnen voor de publicatie van het Archief 2016 en is er een selectie gemaakt van mogelijke bijdragen. In 2016 zijn geen publicaties verschenen in de reeks Werken. Wel heeft de commissie gewerkt aan verschillende toekomstige uitgaven en heeft zij met verschillende auteurs contact gelegd over mogelijke uitgaven. Daarnaast is in 2016 een start gemaakt met een jubileum nummer van Archief dat in 2019 ter gelegenheid van het 250-jarig bestaan van het Genootschap zal verschijnen. In september 2016 is een Call for Papers naar een groot aantal potentiële auteurs gestuurd. Inmiddels hebben ruim 15 auteurs hebben toegezegd een bijdrage te schrijven. De redactie van het jubileumnummer zal worden gevormd door dr. Francien Petiet, prof. dr. Henk Nellen en prof. dr. Arjan van Dixhoorn, ondersteund door een nog samen te stellen redactieraad die de redactie zal adviseren over de verschillende bijdragen. Activiteitencommissie Tijdens het seizoen 2015 - 2016 bestond de Activiteitencommissie uit: J annie Met selaar- Brussaard, Caesar Hulstaert, Arie van Seters, Bert van Klaveren (voorzitter). De commissie heeft in die periode vijf keer vergaderd met een frequentie van een

Archief | 2016 | | pagina 105