keer per twee maanden. In de vergaderingen werd gesproken over onder meer de voortgang van de colleges van het seizoen 2015-2016, het collegeprogramma voor het seizoen 2016 - 2017, een eerste opzet voor een door de commissie te organi seren symposium in het jubileumjaar van het KZGW en een mogelijke aanvulling van de commissie. 104 JAARVERSLAGEN 2016 Het programma tijdens het genoemde seizoen bestond uit: Serie I: Hulst als vestingstad De haven van Hulst. De twee colleges werden in Hulst gehouden in samenwerking met de Oudheidkundige Kring 'De Vier Ambachten' te Hulst. Het was de eerste keer dat de colleges niet in Middelburg maar elders in de pro vincie werden gehouden. Het bleek in die zin een succes dat het aantal bezoekers groot was, ongeveer 100, terwijl het aantal KZGW-leden beperkt bleef tot minder dan 10. Serie II: Verrassende zee, veranderende zee. Deze serie kwam tot stand in samen werking met het Koninklijk Nederlands Instituut voor het Onderzoek der Zee (NIOZ) te Yerseke. Er werden een drietal colleges gegeven door even zoveel weten schappelijke onderzoekers van het NIOZ. Het aantal bezoekers was per college ongeveer 35. Serie III: Rechtsstaat. Over ontwikkelingen en veranderingen, over het aanzien van en de grenzen aan de rechtsstaat. De colleges trokken gemiddeld 40 bezoekers. Als vervolg op de colleges van medewerkers van het NIOZ is getracht een excursie naar het NIOZ in Yerseke te organiseren, met als tweede doel het Watersnoodmu seum in Ouwerkerk. Helaas was de belangstelling daarvoor zodanig dat de excursie is geannuleerd. Het programma dat is ontwikkeld voor 2016-2017 bestaat uit een drietal lezingen in samenwerking met het Natuurkundig Gezelschap Middelburg en de Stichting Toekomstbeeld der Techniek, met als thema 'De mens in 2050' en een drietal lezin gen in verband met het muziekfestival 'Mendelssohn in Zeeland'. In het kader van het jubileumjaar 2019 heeft de commissie voorgesteld een sym posium te houden rond de 'denker des vaderlands' die in het voorjaar van 2017 als zodanig wordt benoemd. Er is toestemming gegeven een dergelijk symposium te organiseren. Reeds hebben twee filosofen, woonachtig in Middelburg en Seroos- kerke, zich bereid verklaard de commissie te willen versterken voor de organisatie van het symposium. Aan het einde van het seizoen 2015-2016 heeft de commissie afscheid genomen van Jannie Metselaar-Brussaard en Caesar Hulstaert. Inmiddels heeft de commissie gelukkig weer versterking gekregen doordat twee nieuwe leden toetraden. De bemensing van de commissie blijft echter een punt van zorg. Jubileumcommissie De door de stuurgroep Jubileum (bestaande uit de conservatoren Katie Heyning en Erik van der Doe en de bestuursleden Hugo Schorer en Maarten Steenbeek) inge stelde werkgroepen en commissies hebben in de loop van 2015 met veel enthousi asme hun eerste plannen ontwikkeld. Een aantal van die plannen is in 2016 verder geconcretiseerd en op basis van die plannen heeft het bestuur in zijn vergadering van 15 maart 2016 bedragen toegewezen aan een aantal werkgroepen of projecten. Voorlopig is een bedrag van 75.000,-- gereserveerd voor activiteiten in verband met het Genootschapsjubileum in 2019. Het is de bedoeling nog verder fondsen te

Archief | 2016 | | pagina 106