werven, omdat met dat bedrag niet alle voorziene of gewenste activiteiten kunnen worden gefinancierd. Uitgangspunt is dat het merendeel van de beschikbare gelden zal worden aangewend voor concrete, tastbare projecten of activiteiten al zal er zeker ook op een feestelijke wijze aandacht worden geschonken aan het 250-jarig bestaan van het Genootschap. JAARVERSLAGEN 2016 105 Bedragen zijn gereserveerd voor onder meer: - een concert door de Van Swieten Company met muziek, geschreven rond het oprichtingsjaar van het Genootschap. Zo mogelijk zullen leden van de Van Swieten Company ook workshops barokmuziek geven aan leerlingen van de Zeeuwse Muziekschool; - een boek over de verzamelingen van het Genootschap dat uitgereikt zal worden aan alle leden; - een serie artikelen waarin bekende Nederlanders een object uit de verzamelingen bespreken; - een symposium met en rond de Filosoof des Vaderlands; - tentoonstellingen in samenwerking met lokale musea in Schouwen-Duiveland, de Bevelanden en Zeeuws Vlaanderen; - een prijsvraag naar het voorbeeld van de gedurende bijna 100 jaar door het Genootschap uitgeschreven prijsvragen. Men wordt gevraagd een essay te schrij ven over een nog nader te bepalen onderwerp; de winnaar wordt beloond met de publicatie van zijn essay en een replica van de oorspronkelijke voor de prijsvragen uitgeloofde medailles Daarnaast zal door het Zeeuws Museum een tentoonstelling worden georgani seerd, zal er een Nederlandstalige jubileumbundel verschijnen in de serie Archief en Werken onder redactie van prof. dr. Arjan van Dixhoorn, prof. dr. Henk Nellen en dr. Francien Petiet en er wordt gewerkt aan een Engelstalig boek. De werk groep jeugd werkt in nauwe samenwerking met het University College Roosevelt specifiek op kinderen en jongeren gerichte plannen uit. Ook wordt gedacht aan een kinderboek.

Archief | 2016 | | pagina 107