Jaarverslag van de Coördinatiecommissie Verzamelingen 2016 106 JAARVERSLAGEN 2016 De commissie bestond in het verslagjaar uit drs. C.E. Heyning, drs. E.J.M. van der Geest, drs. V. Frenks, PJ. Aarssen, drs. R.M. Rijkse en drs. H.J. Vader. In 2016 kwam de commissie vijf maal bijeen. De bestuursvergaderingen van het Genootschap werden steeds bijgewoond door een lid van de coördinatiecom missie. De voor- en najaarsvergaderingen van de conservatoren vonden plaats op 5 april en op 7 november 2016, daarnaast werd op 9 januari 2016 een werk bijeenkomst georganiseerd die geheel gewijd was aan de aanvraag ten behoeve van de Wet Behoud Cultuurbezit en het project Collectie Online. H. Loeff werd door de Algemene Ledenvergadering in het voorjaar benoemd tot conservator naturalia. In dezelfde vergadering werden drs. I.H. Vogel-Wessels Boer en F. van Nieulande wegens hun meer dan dertigjarig conservatorschap tot ereleden van het Genootschap benoemd. De bruikleenovereenkomst met de SCEZ werd in 2016 ondertekend. Op de ALV in december 2015 waren verschillende conservatoren aanwezig om de leden na afloop van de vergadering de gelegenheid te bieden met hen kennis te maken en vragen te stellen. Deze opzet die gepresenteerd werd onder het motto 'Aan tafel met de conservatoren' zorgde indertijd voor een geanimeerde 'tweede helft'. In oktober 2016 werd deze opzet herhaald, maar nu op de buitenplaats Overduin. De middag werd goed bezocht. In het verslagjaar werd door de commissie uitvoerig gesproken over mogelijke acti viteiten in de aanloop naar het 250-jarig jubileum van het Genootschap in 2019 en werd intensief met de conservatoren gediscussieerd over de opzet van een collectie database op de nieuwe website. Aan de rubriek over de verzamelingen in het tijd schrift Zeeland werd door de conservatoren bij toerbeurt medewerking verleend. De digitalisering van de handschriftencollectie en het archief van het Zeeuws Genoot schap binnen het Metamorfoze-project vormde een punt van aandacht, evenals het reviseren van het Vademecum voor conservatoren. In overleg met de thesaurier van het Genootschap werd een nieuwe aankoopregeling voor de verzamelingen opge steld, waarbij de bedragen die jaarlijks zonder voorafgaande toestemming mogen worden uitgegeven zijn vastgesteld. Bij het bieden op veilingen is dit met name voor de conservatoren van de Zelandia, de boeken en de handschriften van belang. Zie de verslagen van de conservatoren voor de verschillende aanwinsten die in 2016 aan de collectie konden worden toegevoegd. Kunst, kunstnijverheid en historische voorwerpen De conservator drs. C.E. Heyning bericht als volgt: In het verslagjaar werd verder gewerkt aan een systematische depotcontrole in het Zeeuws Museum. In 2016 werd het schilderijendepot en het grootste deel van het metaaldepot gecontroleerd. Als gevolg hiervan kon een aantal ongenummerde objecten geïdentificeerd en hernummerd worden. In het kader van de komende nieuwe historische opstelling in het Zeeuws Museum werden verschillende eigen dommen van het genootschap gerestaureerd. Het betreft onder meer het schilderij

Archief | 2016 | | pagina 108