114 JAARVERSLAGEN 2016 Christelyke evangelische gemeente, welke, volgens de Augsbursche geloofsbelydenissen, vergaadert te Middelburgh in Zeelant uitgegeven in 1734. Voor de opbrengst van een tweede boekverkoop wordt nog een te restaureren exemplaar gezocht. Door schenkingen kon de verzameling weer worden uitgebreid. Van prof. A. Moor man te Amsterdam ontving het Genootschap een grote verzameling Zeeuwse topo grafie en sociale geografie. In overleg met de schenker werd een aantal werken over de watersnood 1953 overgedragen aan het Watersnoodmuseum in Ouwerkerk. Via het bestuur werd van mr. W. Dutilh te Aerdenhout een drietal deeltjes uit de reeks Zeeland in Bewogen Dagen ontvangen. Daarmee is deze reeks nu compleet. Van Mevrouw Dhert uit Middelburg werd een aantal brochures en boeken over geologie ontvangen. De heer E. Hartingsveldt te Middelburg schonk een tiental werken over Zuid-Beveland uit de nalatenschap van zijn vader. Met alle schenkers werd overeengekomen dat boeken die niet worden opgenomen, omdat ze al in de verzameling aanwezig zijn of daar in niet passen aan andere Zeeuwse instellingen mogen worden overgedragen of mogen worden verkocht ten bate van de collecties van het Genootschap. De deelname aan 'Met de conservatoren aan tafel' leverde geen spectaculaire ver rassingen op. Wel was er de nodige belangstelling en er kon een aantal contacten worden gelegd. Historisch-topografische Atlas Zelandia Illustrata De conservatoren drs. D. de Vries, drs. I.H. Vogel-Wessels Boer en drs. V. Frenks berichten als volgt: Dit jaar is een poging gedaan de genootschapsagenda nieuw leven in te blazen. Het Paard van Troje uit Goes heeft de agenda uitgegeven. Daarnaast heeft de uitgever een kalender gemaakt met afbeeldingen uit de Zelandia Illustrata. De agenda had als onderwerp streekdrachten, de kalender landschappen. Het succes was matig. Via het Genootschap is nauwelijks iets verkocht, wel via de boekwinkels. Vooral de kalender was daar succesvol. De uitgever zou door willen gaan met de kalender. Veel werk is gestoken in de standplaatscontrole van de aanwinsten en de supple menten. Die controle wordt begin 2017 afgerond. De leden van de beheerscommissie van Zelandia Illustrata zijn eenmaal bij elkaar geweest. De najaarsbijeenkomst is verschoven naar 2017 in verband met de verhui zing van Dick de Vries. Er is regelmatig overleg geweest met verschillende mede werkers van het Zeeuws Archief, in het bijzonder over de verdwenen afbeeldingen. De tekening van Perkois is terecht. De tekening die nog zoek is, is nummer ZI, IV- 1124, Marinus de Vos (1827-1922), veerman van 't overzetveer Loskade te Middelburg. Het betreft een houtskooltekening door Marie Evers-Keg. Er zijn in 2016 geen aankopen gedaan, wel zijn er schenkingen geweest. De erven J.C.P. Boender schonken 11 foto's gemaakt door de fotograaf Carl Bauer. De schen king werd echter al gedaan in 2015, maar is niet vermeld in het jaarverslag 2015. De volgende aanvragen van musea voor tentoonstelling zijn gehonoreerd: Dord- rechts museum, Schotse huizen Veere, Zeeuws Museum, Museum het Bolwerk in IJzendijke, Nationaal Archief Den Haag, Groeningemuseum Brugge, MAS Ant werpen. De afbeeldingen uit de Zelandia Illustrata worden goed gebruikt voor publicaties en tentoonstellingen. De conservatoren van het Genootschap hebben daar adviezen

Archief | 2016 | | pagina 116