38 ZOETE WAAN drinkwatervoorzieningen had 'bij enig doortastend optreden reeds hersteld kun nen zijn'. Het advies van de inspecteur van de Volksgezondheid om gratis drink water te verstrekken en de schade zo spoedig mogelijk te herstellen, werd snel opgevolgd.96 Van de slachtoffers rond Hontenisse werden bijna tweehonderd men sen in de liefdehuizen te Hulst en Groenendijk opgevangen.97 De afdeling Axel van de Zeeuwse Landbouwmaatschappij zorgde voor de opvang van het vee van de getroffen boeren. Middels advertenties in de krant werden oproepen gedaan om het vee te stallen.98 Tholen In Oud-Vossemeer voeren mensen in bootjes door de dorpsstraten en dreef er huis raad door de woningen. De bevoorrading van de achterblijvers verliep moeizaam. Zes veldwachters van de Rijksveldwacht patrouilleerden onafgebroken door de straten. Burgemeester G.J. de Graaff had, op advies van de inspecteur van de Rijks- veldwacht in Middelburg, versterking gevraagd om plunderingen te voorkomen. Wanneer iemand het dorp in wilde, dan moest dit onder begeleiding gebeuren. Omdat problemen uitbleven kon het aantal veldwachters na enkele dagen worden verminderd.99 Op 17 maart waren de doorbraken in de scheidingsdijken rond het dorp Oud- Vossemeer gedicht.100 Voor het bestuur van het waterschap Oud-Vossemeer had het dichten van de gaten in de scheidingsdijken, het afsluiten van de zeesluizen en het aanbrengen van nieuwe duikers de eerste prioriteit, zodat het water zo snel mogelijk uit de polders geloosd kon worden.101 Ingenieur Kloppert en opzichter Doormaar van Provinciale Waterstaat bezochten bijna dagelijks de werkzaamheden en brach ten waar nodig advies uit.102 Zij waren te spreken over de efficiënte handelwijze van het waterschap: Afb. 1. Vervoer per boot door de ondergelopen straten van Oud-Vossemeer. ZB-Planbureau en Bibliotheek van Zeeland /Beeldbank Zeeland, no 17513.

Archief | 2016 | | pagina 40