de binnendijken. Na veelvuldig aandringen zou het waterschap toch toestemming krijgen, aangezien het ging om een dijk die allang geen waterkerende functie meer had.147 ZOETE WAAN 47 Afb. 4. Doorbraak binnendijk van de Slabbecoornpolder. ZB-Planbureau en Bibliotheek van Zeeland /Beeldbank Zeeland, nr. 17525. Op 1 november 1906 waren alle door het waterschap voorgenomen werken afge rond. Naast het verhogen en verzwaren van de zeedijken, was de scheidingsdijk tussen de polders Slabbecoorn en Oud-Kijkuit verhoogd, waren coupures in de scheidingsdijken verhoogd of aangepast, was de voor de noodwerkzaamheden weg genomen grond teruggeplaatst en waren uitwateringsduikers hersteld of vernieuwd. Tegen de huizen in de Oud-Vossemeerse haven was een muur geplaatst en waren de ramen en deuren van vloedplanken voorzien.148 Door het waterschap de 'Vrije polders onder Tholen' werden, over een gering aantal meters, de binnendijken die grensden aan het waterschap Oud-Vossemeer verhoogd. In de tien jaar na de stormvloed werden de zeedijken nog enkele malen verbeterd.149 Ook op beleidsmatig niveau werden de nodige maatregelen genomen. Zoals in het voorgaande werd beschreven, werd door de vergadering van ingelanden van het Waterschap Oud-Vossemeer besloten om voortaan de kosten voor herstel, verbe tering en onderhoud van de zeewering gezamenlijk te dragen. Nog in september 1906 diende het waterschap een voorstel tot wijziging van het bijzonder reglement in bij Provinciale Staten en stelde daarbij dat dit 'de eenige goede uitweg in de uiterst moeilijke omstandigheden waarin het waterschap verkeerde' zou zijn.150 De naastliggende waterschappen Sint-Maartensdijk en De Vrije polders onder Tholen volgden dit voorbeeld en gaven te kennen dat zij het bijzonder reglement wilden wij zigen om tot een betere samenwerking te komen.151 De Vrije polders onder Tholen meenden dat het 'beeter en voordeliger is in kalme tijden samen te werken om rampen te voorkomen dan na een ramp elkaar te steunen'. Overigens werd bij

Archief | 2016 | | pagina 49