Jaarverslag van de secretaris 2015 JAARVERSLAGEN 2015 79 Bestuur Het bestuur heeft in het verslagjaar negen keer vergaderd. Aan de orde kwamen de jaarstukken 2014 en de begroting 2016. Opdracht is gegeven tot het ontwerpen van een nieuwe website, die dit jaar ook in gebruik is genomen. Besloten is tot bekostiging van een fellowship van het Genootschap aan de University College Roosevelt voor de duur van vijf jaar; voor het academisch jaar 2015-2016 is dr. A. Maas als zodanig benoemd. Voor de bekostiging zijn bijdragen ontvangen van het Blaaubeenfonds en van de heer Van Koeveringe. Wat de collecties betreft is beslist tot de acceptatie van bruiklenen en schenkingen, onder meer een scheerdoek door de familie Schorer, handschriften door mevrouw Pel en merklappen van de familie Van Citters, over het schilderen en deels herstel len van de houten gevel aan de Wagenaarstraat en over het plaatsen en daartoe deels restaureren van een huiskamerorgel in het Zeeuws Archief. Tevens is gesproken over de vermissing van enkele voorwerpen (een weegschaaltje in het Zeeuws Museum en een tekening uit 1916 in het Zeeuws Archief). De al langer spelende vraag of enkele in slechte staat verkerende regentenstukken al dan niet afgestoten zouden mogen worden vroeg eveneens aandacht; de kwestie is nog niet afgedaan. Overleg is voorts gevoerd met de Stichting 400 jaar Borssele over het meer publieksvriendelijk maken van de vliedberg Troje, eigendom van het Genootschap, in Borssele. De gevolgen van de bezuinigingen in de Zeeuwse Bibliotheek en de al dan niet daarmee in verband staande door een bezoeker aangebrachte vernielingen hebben tot een bespreking met de nieuw aangetreden directeur, dr. P. Moree, geleid. Met de Stichting Cultureel Erfgoed Zeeland (SCEZ) is gesproken over de herziening van de bruikleenovereenkomst betreffende de door de SCEZ bewaarde Genootschaps collectie. Ten slotte is met het ministerie van WVC gesproken over de al jaren lopende aanvraag om een deel van de collecties van het Genootschap tot beschermd erfgoed krachtens de Wet Cultuurbehoud te doen aanmerken. Het bestuur heeft ter herinnering aan omgekomen Joodse (bestuurs)leden van het Genootschap met de bekostiging van twee struikelstenen, ingestemd. Namens het bestuur heeft de voorzitter zitting genomen in de selectiecommissie voor de vervulling van de door het vertrek van dr. H. Zuidervaart ontstane vacature in de Raad van Toezicht van het Zeeuws Museum. Besloten is dat het Genootschap als contactpunt in Zeeland zal fungeren voor het Maritiem Portal. Het 250-jarig bestaan in 2019 van het Genootschap kwam regel matig aan de orde. De voorzitter en de vice-voorzitter maken beiden deel uit van de Stuurgroep Jubileum en hebben meerdere vergaderingen bijgewoond van de ten behoeve van het jubileum ingestelde werkgroepen en commissies, die hun plannen verder verfijnd hebben. Er zijn twee algemene ledenvergadering gehouden, te weten op 8 juli en 17 decem ber 2015. Na de ledenvergadering van 8 juli 2015 heeft drs. R.M. Rijkse een lezing gehouden over schatten uit de boekencollectie van het Genootschap. Na de verga-

Archief | 2016 | | pagina 81