80 JAARVERSLAGEN 2015 dering van 17 december 2015 konden de leden met vragen en voorwerpen terecht bij de conservatoren De volgende mutaties en benoemingen hebben plaatsgevonden. Drs. E.J.M. van der Geest is benoemd als lid van de Coördinatiecommissie Verzamelingen, prof. dr. H. Nellen is benoemd als voorzitter van de Commissie tot Redactie van Archief en Werken en H.W. Nijhuis is als conservator Natuurhistorische voorwerpen, Mollus- ken benoemd. Mr. S. Köller trad af als secretaris van het bestuur, mr. A. Wooldrik is benoemd als haar opvolger. Administratie De functie van administratrice werd wederom vervuld door J.F. Adriaanse. Lidmaatschap Aan het begin van het verslagjaar telde het Genootschap 818 leden, met inbegrip van huisgenootleden. Er werden 10 nieuwe leden ingeschreven. In 2015 ontvielen de vereniging 15 leden door overlijden, te weten M. Oortman Gerlings-Heyse, W. Terlouw, P.C. Kodde, drs. M.F. de Gier, WJ. Sanderse, J.D. Fregeres, Mr. J.P. van Alten, drs. O.W. Hoogerhuis, R.W. Houwink, C.W. Thöne, R. van Yperen, W.D. Lanting, J. de Klerk, Mr. J.G.F.A. Hage en W. Kolijn. Zesendertig leden zegden het lidmaatschap op. Aan het eind van het verslagjaar telde de vereniging 777 leden, onder wie 32 huisgenootleden. Werkgroepen en Commissies Werkgroep CultuurHistorie Dankzij de Provinciale subsidie en een bescheiden bijdrage van het Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen, konden wij dit jaar een aantal activi teiten realiseren. Het bestuur van de Werkgroep CultuurHistorie (WCH) is daarom de provincie Zeeland en het Genootschap erkentelijk voor hun financiële onder steuning. Zo organiseerde de WCH het symposium 'Stadsgeschiedenis van Mid delburg' (zie onder). Van het gemeenschappelijke tijdschrift Nehalennia verschenen in 2015 vier nummers (afl. 187 t/m afl. 190). Dankzij een financiële bijdrage van de WCH werd het zomernummer (nr.188) van Nehalennia geheel gewijd aan de resultaten van het op 27 november 2014 door de SCEZ georganiseerde symposium 'Kastelen en vliedbergen'. Aanleiding voor het symposium was de presentatie van het digitale Kastelenlexicon Zeeland en de publicatie van de belangrijkste kastelen- gegevens op de website van de Nederlandse Kastelenstichting. De WCH sloot haar boekjaar 2015 gematigd positief af. Op 23 januari vond in een vol auditorium van het Zeeuws Archief het symposium 'Stadsgeschiedenis van Middelburg' plaats dat een kick off beoogde te zijn van het jubileumboek dat in 2017 over het 800 jaar oude Middelburg verschijnt. Het symposium was georganiseerd door een projectgroep van de WCH. Deze stelde zich ten doel om samen met de sprekers en een zevental benaderde discussian ten, uitgangspunten en een theoretisch kader te formuleren voor het schrijven van de geschiedenis van Middelburg. Het symposium werd geopend door dr. Hannie Kool-Blokland, directeur van het Zeeuws Archief gevolgd door drs. Albert Meijer, voorzitter van de WCH. Dr. Harry Jansen beet de spits af van die middag met het door hem geformuleerde theoretische kader. Daarna volgden vier sprekers met een

Archief | 2016 | | pagina 82