JAARVERSLAGEN 2015 81 stadscasus: drs. Peter van Druenen over Vlissingen, prof. dr. Paul Klep over Nij megen, drs. Henk Slechte sprak over Deventer en prof. dr. Paul van der Laar over de stad Rotterdam. Na elke voordracht konden de genodigde discussianten en de zaal met de betreffende spreker in discussie. Het symposium kreeg een vervolg in de studiemiddag 'Drie steden aan de rand van het land: Vlissingen, Groningen en Maastricht', gehouden op 14 oktober in Utrecht en georganiseerd door Historici. nl. De voor 2015 geplande Ronde Tafel Conferentie (RTC) over 'Vlaamse en Bra bantse immigratie in de 2e helft van de 16e eeuw naar Zeeland', van Peter van Druenen is verplaatst naar 2016. De organisatie van de Roggeveen-scriptieprijs die in december 2016 voor de tweede maal zal worden uitgereikt aan de auteur van de beste masterscriptie over de Zeeuwse cultuurgeschiedenis, startte voor de zomer. Zo werden aan het begin van het studiejaar 2015-2016 relevante Nederlandse en Belgische universiteiten geïnformeerd over de prijs en de daaraan verbonden voorwaarden. Ook benaderd werden overeenkomstige studieverenigingen en hun media, het Tijdschrift voor Geschiedenis en het Historische Nieuwsblad. Informatie over de Roggeveen-scriptieprijs kwam ook op verschillende sociale media te staan, zoals Linkedin, Facebook (www.facebook.com/roggeveenprijs), Twitter en Acade- mia. Om een en ander te vergemakkelijken, kreeg de Roggeveen-scriptieprijs een eigen website www.roggeveenprijs.nl waarop alle belangrijke gegevens over de prijs zijn te vinden. In de jury die de prijs zal beoordelen, hebben zitting: prof. dr. Henk Nellen (voorzitter), dr. Perry Moree (directeur Zeeuwse Bibliotheek en Scoop) en dr. Hanny Kool-Blokland directeur Zeeuws Archief). Het WCH-bestuur kwam in 2015 vier maal bijeen. Twee bestuursleden hebben aangegeven per 1 januari 2016 afscheid te nemen van de WCH: Marinus van Dintel en Maaike Doorenbos. Elly Adriaansz legt per 1 januari 2016 haar secreta risschap neer en bezint zich op mogelijke andere bestuurlijke WCH-activiteiten. Tijdens de Algemene Ledenvergadering op 8 april werden de jaarstukken goed gekeurd. Op 4 maart vond in goede harmonie de jaarvergadering plaats tussen een vertegenwoordiging van de werkgroep en de Zeeuwse Dialecten Vereniging (ZDV). De voorzitter van de WCH sprak tijdens deze bijeenkomst zijn twijfels uit over de continuering van het gezamenlijke tijdschrift, omdat hij voorstander is van geconcentreerde historische berichtgeving. Gezien deze onverwachte mededeling werd afgesproken om op 28 oktober 2015 op dit onderwerp terug te komen. Op deze vergadering deelde Albert Meijer mee dat de WCH zich per 1 januari 2017 uit het gemeenschappelijke tijdschrift Nehalennia terugtrekt. In 2016 worden de WCH-leden van dit besluit op de hoogte gesteld. Werkgroep Geologie De bijeenkomsten werden gehouden in Grandcafé 'De Willem' in Middelburg. Afgelopen jaar is er slechts één determinatiedag in juni geweest vanwege de verhui zing van de mollusken collectie in Naturalis en de voorbereiding van de Veldgids over Zeeuwse fossielen. De superfamilie Conoidea, waaronder families als Turri- dae, Mangeliidae, Borsoniidae en Terebridae, is door Harry Raad en Riaan Rijken behandeld. Het ledenaantal per 1 januari 2016 bedraagt 76. Er zijn 38 kern leden en 38 Voluta-leden. De werkgroep heeft de volgende nieuwe leden mogen verwel komen: Hester Loeff en Henny Lukasse-de Witte als kernlid. Anton Janse in juli

Archief | 2016 | | pagina 83