82 JAARVERSLAGEN 2015 overleden. Anton heeft zich altijd bijzonder voor de werkgroep ingespannen en hij zal zeer gemist worden. Twee leden hebben hun lidmaatschap opgezegd en één lid is wegens het niet betalen van de contributie geroyeerd. Het blad Voluta is tweemaal uitgekomen en er lopen 8 ruilabonnementen en 2 gratis abonnementen met andere verenigingen/instanties. Voluta is voor leden via de website beschikbaar, maar loopt wel een jaar achter. De bijeenkomsten in Middelburg werden ook dit jaar weer goed bezocht. De opkomst ligt gemiddeld ruim rond de 20 personen en blijft al jaren constant. Ook enkele buitenstaanders hebben de bijeenkomsten bezocht. De volgende bijeenkomsten vonden plaats: Januari Algemene Leden Vergadering en Interview van Bram Goetheer door Harry Raad. Juni Determinatie dag: Super familie Conoidea door Riaan Rijken, Harry Raad en Ronald Pouwer. De volgende onderwerpen werden op de bijeenkomsten behandeld: Februari Freek Titselaar 'Zeeuwse Schelpenschatten'. Maart Algemene contactavond. April Francien Dieleman 'Fossielen van kleine zoogdieren rond de Ooster en Westerschelde'. Mei Mark Bosselaers '100 jaar walvis vissen op de Schelde'. September Uitwisseling van vakantie vondsten en ervaringen door de aanwezigen. Oktober Marleen de Ceukelaire 'Belgisch marmer'. November Harry Raad, Freddy van Nieulande en Peter Moerdijk bespraken 'Terebratula's en Pliothyrinas uit Zeeland en Antwerpen'. December Herman Nijhuis 'Schelpen in Kunst en Architectuur'. Excursies: Juli De bottenvistocht op de Westerschelde met Jaap Schot, in samenwer king met KZGW en Naturalis, is dit jaar vanwege het overlijden van Wim Schot, een van de vaste bemanningsleden, helaas niet doorge gaan. Commissie tot redactie van het tijdschrift Zeeland In 2015 verscheen Zeeland elk kwartaal, volgens het vastgestelde tijdschema. In totaal 174 bladzijden. Er werd dit jaar gestart met een nieuwe rubriek ''t Is vol van schatten hier'. De conservatoren van het Genootschap hebben op zich genomen regelmatig door middel van een kort artikel aandacht te schenken aan voorwer pen uit de collecties van het Genootschap. De inhoud was gevarieerd en betrof voorwerpen uit de kunsthistorische collectie, uit de handschriftenverzameling, uit de etnografische verzameling, uit de natuurhistorische verzameling en uit de boe kencollectie van het Genootschap. Het is de bedoeling dat deze reeks de komende jaren gecontinueerd wordt: interessante voorwerpen te over. De artikelen geven een goede indruk van de rijkdom van de collecties van het Genootschap. Ook de gewo ne artikelen waren gevarieerd. Natuurlijk werd een groot deel gevuld met artikelen, gewijd aan onderdelen van de Zeeuwse geschiedenis. Architectuur in Zeeland kreeg aandacht, evenals ruimtelijke planvorming en kunsthistorie. In het decembernum mer was, zoals gebruikelijk, een aantal gedichten opgenomen, ditmaal van de Mid-

Archief | 2016 | | pagina 84