delburgse stadsdichter Karel Leeftink, met medewerking van Ramon de Nennie (vormgeving) en Johan Geerse (foto's). JAARVERSLAGEN 2015 83 Het Genootschap heeft met een aantal andere organisaties ruilverkeer van publica ties. Zoals altijd verscheen in elk nummer een artikel met een beschrijving van wat anderen zoal publiceren en wat voor de leden ook wellicht interessant is. De resterende pagina's werden gevuld met nieuws vanuit het Genootschap en met aankondigingen van activiteiten. Commissie tot redactie van Archief en Werken De commissie is in 2015 in totaal vier keer bij elkaar gekomen. In de zomer van 2015 is het Archief '2014 verschenen, met daarin bijdragen van prof. dr. Peter Hen- derikx (over graven en grafmonumenten van Willem II en Floris de Voogd in de Abdijkerk te Middelburg) en dr. Lo van Driel (over Adriaan Kluit). Tevens zijn de voorbereidingen begonnen voor het Archief 2015 en is er een selectie gemaakt van mogelijke bijdragen. In 2015 zijn geen publicaties verschenen in de reeks Werken van het Genootschap. Wel is gesproken over toekomstige uitgaven en is er contact geweest met verschillende auteurs over een mogelijke uitgave. De aanwijzingen voor auteurs zijn in 2015 aangepast op het punt van beeldrecht, dit naar aanleiding van het online publiceren van artikelen in de tijdschriftenbank. De aanwijzingen zijn begin 2016 geplaatst op de website van het KZGW. In 2015 is prof. dr. Henk Nellen aangetreden als voorzitter van de redactie. Nellen volgt daarmee prof. dr. Pieter Ippel op, die van 2012 tot en met 2014 voorzitter was. Nellen is een Nederlandse historicus, gespecialiseerd in de vroegmoderne idee ëngeschiedenis en Hugo de Groot. Sinds 1980 is Nellen verbonden aan het Grotius Instituut, het Constantijn Huygens Instituut en het huidige Huygens ING, waar hij op dit moment een aanstelling heeft als gastonderzoeker. Van 2009 tot en met 2014 was hij als bijzonder hoogleraar ook werkzaam aan de Erasmus Universiteit. Eind 2014 ging hij met emeritaat. Activiteitencommissie De AC bestond voor het seizoen 2015 - 2016 uit vier leden: Jannie Metselaar- Brussaard, Caesar Hulstaert, Arie van Seters en Bert van Klaveren (voorzitter). De commissie heeft vijf keer vergaderd. Het aantal betalende bezoekers bedroeg 175. Studenten zijn er niet of nauwelijks geweest.

Archief | 2016 | | pagina 85