Jaarverslag van de Coördinatiecommissie Verzamelingen 2015 84 JAARVERSLAGEN 2015 De commissie bestond in het verslagjaar uit drs. C.E. Heyning, drs. E.J.M. van der Geest, drs. V. Frenks, PJ. Aarssen, drs. R.M. Rijkse en drs. H.J. Vader. Drs. I. Vogel-Wessels Boer verliet na een inzet van vele jaren in het voorjaar de commissie. Drs. H.J. Vader vertegenwoordigde de Coördinatiecommissie in de vergaderingen van het Genootschappelijk Beraad. In 2015 kwam de commissie vijf maal bijeen. De bestuursvergaderingen van het Genootschap werden steeds bijgewoond door een van de commissieleden. De voor- en najaarsvergaderingen van de conserva toren vonden plaats op 11 april en op 7 november 2015. H. Nijhuis werd in de Algemene Ledenvergadering van december tot conservator Naturalia benoemd, drs. K-J. Kerckhaert in de zomervergadering tot tweede conservator munten en penningen. Met de komst van een tweede conservator munten en penningen kon de inventarisatie en ontsluiting van de muntencollectie eindelijk ter hand genomen worden. In het verslagjaar werd door de commissie uitvoerig gesproken over mogelijke acti viteiten in de aanloop naar het 250-jarig jubileum van het Genootschap in 2019 en werd intensief met de conservatoren gediscussieerd over de opzet van een collectie database op de nieuwe website. Aan de nieuwe rubriek over de verzamelingen in het tijdschrift Zeeland werd door de conservatoren bij toerbeurt medewerking verleend. Ook de voorbereidingen voor de aanvraag voor digitalisering van de handschrif tencollectie en het archief van het Genootschap binnen het Metamorfoze-project vormde een punt van aandacht, evenals de hernieuwde aanvraag voor bescherming van de oudste collectie en het ensemble van de Ouderwetsche Kamer onder de Wet Behoud Cultuurbezit. Op 3 oktober werd in het Zeeuws Museum in het kader van het Weekeind van de Wetenschap een middag voor de leden van het Genootschap gehouden, waar ver schillende conservatoren objecten uit de collectie presenteerden. Het thema was dit jaar 'Schrift en Beschrijven'. De thema-lezing werd gehouden door dr. S. Koolhof, handelend over het Buginees handschrift dat H.D. Slegt het Genootschap in 1867 schonk. Op de algemene ledenvergadering in december waren verschillende con servatoren aanwezig om de leden na afloop van de vergadering de gelegenheid te bieden met hen kennis te maken en vragen te stellen. Deze opzet die gepresenteerd werd onder het motto 'Aan tafel met de conservatoren' zorgde voor een geanimeer de 'tweede helft' en zal in 2016 nogmaals herhaald worden. Het uitblijven van een bruikleenovereenkomst tussen het Genootschap en de SCEZ bleef de aandacht van de Coördinatiecommissie Verzamelingen vragen even als enkele vermiste stukken uit de Zelandia Illustrata en in het Zeeuws Museum. Middels depotinventarisaties zal getracht worden de stukken weer te traceren. Kunst, kunstnijverheid en historische voorwerpen De conservator drs. C.E. Heyning bericht als volgt: In het verslagjaar werd verder gewerkt aan het vervaardigen van een digitaal bestand van alle in de loop der eeuwen aan het Genootschap geschonken zaken, alsmede aan de verdere ontsluiting van de collectie. Tevens werd een begin gemaakt met

Archief | 2016 | | pagina 86