In 2015 is de beheerscommissie 2 maal bijeengekomen. Verder is er contact geweest tussen de directie van het Zeeuws Archief en het Bestuur van het Genootschap en tussen het bestuur in de persoon van Hugo Schorer en de conservatoren Vogel en Frenks. De conservatoren kwamen gemiddeld eens per week bijeen. Er werden bijdragen geleverd aan het tijdschrift Zeeland, voorlichting over de collectie gege ven aan derden t.b.v. publicaties en een film. Veel tijd is er nodig geweest om twee vermiste afbeeldingen op te sporen. Dit heeft nog niet tot een succes geleid. Beeldrecht: het betalen van beeldrecht wordt in archieven en musea steeds minder gedaan. Publiek bezit moet gedeeld worden is het devies. Voor het Genootschap ligt dat anders, dit is geen publieke instantie. De kwestie beeldrechten loopt niet parallel met het Zeeuws Archief. Daar wordt een vergoeding van 15 euro gevraagd voor het maken van nieuwe foto's. Er wordt geen bijdrage gevraagd voor de beeld rechten die gedownload kunnen worden. Het bestuur van het Genootschap hecht er aan die vergoeding wel te blijven vragen. 94 JAARVERSLAGEN 2015 Historisch-topografische Atlas Zelandia Illustrata De conservatoren drs. D. de Vries, drs. I.H. Vogel-Wessels Boer en drs. V. Frenks berichten als volgt: Nieuwe aanwinsten: - Fotoalbum met foto's van diverse mensen. De herkomst is onbekend, de por tretfoto's zijn anoniem, enkele in Schouwse dracht. Veel foto's zijn gemaakt door Zierikzeese fotografen. Het wordt gegeven aan het Gemeentearchief Schouwen- Duiveland. - Elf foto's van Bauer, groot formaat. Enkele van deze foto's zijn in kleiner formaat al opgenomen in de Atlas. - Prentbriefkaarten. Dubbelen worden door de conservatoren opgespoord. Aanschaf: Een tekening van Osborne van Zierikzee 1924, aangeschaft bij Bubb Kuyper. Gebruikscijfers: het systeem van het Zeeuws Archief, Maisflexis, maakt het moge lijk het aantal aanvragen en raadplegingen zichtbaar te maken. In 2015 zijn er 184 aanvragen geweest. Het aantal raadplegingen is veel malen groter: Aanvragen Raadplegingen 294 ZI deel I (Kaarten en plattegronden) 78 14.785 295 ZI deel II (Topografische prenten en tekeningen) 22 22.934 296 ZI deel III (Historie en leven) 57 14.007 297 ZI deel IV (Portretten en personalia) 10 13.299 298 ZI Aanwinsten 17 12.879 Ruilverkeer De conservator G.G. Trimpe Burger-Mekking bericht als volgt: In 2015 zijn enkele adressen van ruilpartners van de lijst verdwenen. Steeds meer universiteiten, historische verenigingen en genootschappen publiceren digitaal of verminderen om andere redenen hun ruilverkeer. Momenteel zijn er nog dertig trouwe schenkers, en enkelen die slechts na meerdere aanmaningen onregelmatig van zich laten horen.

Archief | 2016 | | pagina 96