172 JAARVERSLAG 2017 en Bengalen verzameld door J.R. Vos. Tenslotte zijn er nog drie losse topstukken etnografica uit Nederlands-Indië als beschermd aangewezen: een badek met zilver beslag uit Celebes, een ritueel gesmede kris uit Java en een stenen hoofd van een Javaanse tempelwachter. Onderzoek wordt verricht naar de drie achttiende-eeuwse indianentooien van het Zeeuws Genootschap. Voor de catalogus van alle etnografische objecten is verder gegaan met het verzame len van gegevens aan de hand van het archief van het genootschap. Archeologische voorwerpen Voortgang wordt gemaakt met het inventariseren en registreren van de collectie, hierbij assisteert en fotografeert Gemma van der Hoogte. Archieven van verschil lende instanties worden geraadpleegd om gegevens van deze oude collecties boven water te krijgen. Op 3 februari zijn aangekocht zeven vuurdovers, kleine dikke dekseltjes met een stevige knop, afkomstig van het verdronken land van Oud Rilland. Van april-2017- april 2018 werd in het kader van de viering 'Middelburg 800 jaar stadsrechten' een educatieve tentoonstelling verzorgd in de keukenkasten van het keldergewelf in het van de Perrehuis in de Wagenaarstraat in Middelburg. Het His torisch Museum de Bevelanden in Goes richtte een opstelling in over verdwenen dorpen in de gemeente Borssele. Uit de archeologische collectie van het Genoot schap zijn er enkele objecten te zien afkomstig van het Hoge Huis van Sinoutskerke en van het kerkhof van Coudorpe. De expositie 'De Romeinse Kust' langs de Nederlandse kust eindigde in het Zeeuws Museum. Het Genootschap leverde voor de tentoonstelling uit het binnenland van Walcheren o.a. briquettage-materiaal, gebruikt voor de zoutwinning, een spinsteen en een weefgewicht. Tim Clerbaut kwam naar het depot van het Zeeuws Museum om voor onderzoek de Romeinse dakpannen en ander Romeins bouwmateriaal te bestuderen. Letty ten Harkel van de Universiteit van Oxford fotografeerde enkele fibulae. Jasper Boelsma, maakt een inventarisatie van vroegmiddeleeuwse Nederlandse zwaarden.

Archief | 2017 | | pagina 174