De auteurs 175 Stefan van Belzen (1992) studeerde geschiedenis in Leiden (2012-2017). Tijdens zijn studie raakte hij gepassioneerd door musea en publieksgeschiedenis, terwijl hij werkzaam was als museumdocent in Rijksmuseum Boerhaave. Na zijn afstuderen werkte hij als assistent-conservator bij het Historisch Museum de Bevelanden. Hier opende hij najaar 2017 zijn eerste tentoonstelling 'Buitengewoon Markant'. Sinds maart 2018 is hij werkzaam als Educator bij het Nationaal Onderwijsmu seum te Dordrecht, waar hij zijn tweede tentoonstelling 'Rages' heeft geopend en werkt aan diverse educatieve programma's en activiteiten. Elsbeth Blok-den Braber (1994) startte in 2012 met de bachelor Nederlandse taal en cultuur in Leiden. Deze opleiding rondde ze cum laude af in 2015, waarna ze begon met de researchmaster Nederlandse letterkunde aan Universiteit Utrecht. Tijdens deze master volgde Elsbeth ook vakken aan de Universiteit van Amsterdam en Universiteit Antwerpen. Haar masterscriptie ging over de verzenboeken van de rederijkerskamer Missus Scholieren in Veere in relatie tot de zelfwaardering van de kamer. De scriptie werd in april 2018 bekroond met de Jan Brouwer Scriptieprijs voor taal- en literatuurwetenschappen. Na haar afstuderen is Elsbeth sinds augustus 2017 werkzaam als docent Nederlands op het Van Lodenstein College te Kesteren. Jan de Vetten (1953) studeerde geschiedenis in Leiden. Na zijn afstuderen was hij tussen 1981 en 1988 werkzaam als ambtenaar bij de Rijksoverheid, Na 1988 stapte hij over naar het bedrijfsleven en was hij werkzaam als organisatieadviseur bij en kele adviesbureaus. Vanaf 2002 is hij zelfstandig organisatieadviseur. In 2010 is hij gestart met een promotieonderzoek (als buiten-promovendus). In 2016 is hij in Lei den gepromoveerd op In de ban van goed en fout. De bestrijding van de Centrumpartij en de Centrumdemocraten 1980-1998 (Prometheus, Amsterdam). Hij doet onder zoek naar links- en rechts-radicale partijen en naar de bestrijding van die partijen. Jan-Willem de Winter (1988) rondde in 2014 de Master Architectuurgeschiedenis en Monumentenzorg af aan de Universiteit Utrecht met de eindscriptie 'Gehaven de stad. De krimp van middeleeuwse havensteden in Zeeland van de zestiende tot de negentiende eeuw'. Voor dit onderzoek ontving hij in 2017 de Roggeveenprijs van het Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen. Hij is nu werk zaam bij Stichting Werelderfgoed Kinderdijk en eigenaar van JWA Bouwhistorie en Architectuur. Huib Zuidervaart (1951) werkt tot zomer 2019 als senior onderzoeker bij de af deling wetenschapsgeschiedenis van het Huygens Instituut voor Nederlandse Ge schiedenis te Amsterdam (een instituut van de KNAW). Zijn belangrijkste onder zoeksterrein is de geschiedenis van de wetenschap in de vroegmoderne tijd, met een nadruk op de geschiedenis van wetenschappelijke instrumenten. In 2017-2018 vervulde hij op voordracht van het Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Weten schappen de positie van Blaauwbeenfellow aan het University College Roosevelt te Middelburg.

Archief | 2017 | | pagina 177