Voorwoord 9 In 2016 werd het plan opgevat om, ter gelegenheid van het 250-jarig jubileum van het Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen, een speciale uitgave van het jaarboek Archief te maken. Voor dit doel werd een gelegen heidsredactie samengesteld, bestaande uit Arjan van Dixhoorn, Henk Nellen en Francien Petiet. In het najaar van 2016 stelde de redactie een call for papers op die via verschillende kanalen werd verspreid. De redactie heeft de binnengekomen voorstellen beoordeeld en waar nodig nader afgestemd met de auteurs. Uitein delijk zijn ruim twintig auteurs aan de slag gegaan. In 2017 en 2018 organiseerde de redactie verschillende auteursbijeenkomsten. De auteurs konden zo op elkaars concepten reageren en die, waar nodig, verbeteren of aanvullen. Een adviesraad van acht experts uit verschillende disciplines beoordeelde de eerste versie van de artikelen en bracht advies uit aan de redactie. Elk artikel is voorgelegd aan ten minste twee leden van de adviesraad. De redactie beoordeelde en verwerkte het commentaar van de adviesraad en gaf dat samen met eigen opmerkingen door aan de auteurs. Het uiteindelijke resultaat ligt voor u. Deze bundel zou nooit tot stand zijn gekomen zonder de hulp van verschil lende personen die de redactie via deze weg graag wil bedanken. Allereerst, van zelfsprekend, alle auteurs, die geheel belangeloos een artikel hebben geschreven. Het onderlinge contact met de schrijvers was voor de redactie inspirerend en motiverend en zorgde ervoor dat het werken aan deze bundel die niet alleen tijd rovend was maar ook plezierig. Ook wil de redactie alle leden van de adviesraad bestaande uit Jan Piet Bekker, Willem van den Broeke, Johan Francke, Isabel van der Heiden, Peter Henderikx, Adrie M.J. de Kraker en Ad Maas, bedanken voor het nauwgezet lezen en becommentariëren van de teksten. De redactie bedankt ook het bestuur van het Genootschap, in het bijzonder de voorzitter (Hugo Scho- rer) en de thesaurier (Peter van Druenen) voor de ondersteuning bij de totstand-

Archief | 2019 | | pagina 11