Uit de brief blijkt voorts dat de verdienstelijke Verschuere Reynvaan zich bereid had verklaard, bestendiglijk, en om niet, zijn bekende talenten op dat instru ment ten toone te spreiden en de harten aan het streelend Muzijk te boeien'. Ook had hij toegezegd om de 'daartoe meest geschikte broeder Atalant' in de kunst van het orgelspel te zullen onderwijzen.31 Naast zijn werkzaamheden als kapelmeester binnen de loge trad hij bovendien naar buiten als vrijmetselaar via diverse maqon- nieke werken, namelijk: - Gezangen der vrije-metzelaaren, van den broeder J. Verscheure [sic] Reynvaan, met een opdracht Aan de eerwaarde Loge L'ASTRE DE L'ORIENT, en deszelfs veel geachte Leden!' Vlissingen, 1799, 1808 - Gezangen vertaalt en gevolgt, uit en naar de lire magonne, door den broeder J. Verschuere Reynvaan. Vlissingen, 1801; ook bekend als uitgave in een band met voornoemde gezangen - Kanonnade op alle de rangen en gelegentheden der Blaauwe Magonnerye (on gedateerd manuscript) Componist en musicoloog Hoewel Verschuere Reynvaan naast tal van andere activiteiten op maatschappe lijk gebied een praktijk als advocaat uitoefende, moet zijn historische betekenis met name in de muziek worden gezocht. Tot zijn composities, doorgaans voor zang, klavier en viool, behoort ook een gelegenheidswerk voor orgel, uitgevoerd 252 Het muziekleven in Middelburg De Loge l'Astre de l'Orient, gevestigd in het Oosten Vlissingen, in overweging genomen hebbende het eenparig verlangen der Broederen, leden van welgemel de Loge, om, in navolging van verscheidene andere Loges in deze Republiek, hare Ameublementen vermeerdert te zien met een orgel, voor het lokaal ge schikt. Considereerende overzulks, dat dit verlangen is gebaseerd op eene prij zenswaardige begeerte, om bij al te voorkomende gelegentheden gebruik te maken van een instrument, welk wel bespeeld, én nut én genoegen én ver maak verschaffen, ja den Edelen Geest van de Aerde kan verheffen, en over het geheel roerende en stichtelijke melodieën kan ten toon spreiden.30 30 Ibidem, 105. 31 Ibidem.

Archief | 2019 | | pagina 254