Beide docenten wisten zich geruggensteund door prominente vertegenwoordi gers van de lokale en landelijke sociaaldemocratie, zoals M.C. Verburg en later door C. de Galan. Laatstgenoemden hadden - respectievelijk als directeur en me dewerker van het Economisch Technologisch Instituut (ETI) voor Zeeland - van meet af aan de bedoeling in en via het Zeeuws Tijdschrift ideeën te propageren ten aanzien van de ontwikkeling van Zeeland in de brede zin van het woord. Verburg (één van de door koningin Juliana als zodanig aangemerkte 'Delta-boys') was de meest prominente voorstander van de economische ontplooiing van Zeeland na de realisatie van het Deltaplan.14 Evenals de eerdergenoemde De Bree en Locke- feer zagen Verburg en zijn medewerker het Tijdschrift als een spreekbuis voor ideeën over de potentie en de identiteit van de provincie Zeeland. In een later stadium voegden zich bij dit gezelschap twee stafleden van de toen malige Provinciale Bibliotheek: H. Pieters en M.P. de Bruin.15 In de preambule van het eerste nummer van het Zeeuws Tijdschrift (1950) worden de opvattingen van De Bree, Lockefeer, Verburg en de andere redactieleden verwoord. De redactie 526 Kapitale koerswijzigingen in het Zeeuws Genootschap (1950-2017) M.C. Verburg, Zeeuwse Beeldbank 104525 (Foto: J. Wolterbeek). 14 De anderen waren ir. J. Vink en gedeputeerde A.J. Kaland (de onderkoning van Zeeland). 15 Zij waren toentertijd respectievelijk bibliothecaris en adjunct-bibliothecaris van de Zeeuwse Bibliotheek. Pieters schreef samen met Van Empel in een reeks van afleveringen: Zeeland door de eeuwen heen. Van de hand van M.P. (zoals hij in de wandeling werd genoemd) verscheen een schier niet aflatende reeks artikelen over alle mogelijke aspecten van de Zeeuwse geschie denis.

Archief | 2019 | | pagina 528