zijn rekening te nemen. Bovendien had in het voorafgaande jaar de heerTeunis - op verzoek van de redactiecommissie - een advies uitgebracht over de noodza kelijke veranderingen in de werkwijze van diezelfde commissie.39 In een brief aan de redactie die zijn advies begeleidde, liet Teunis weten dat naar zijn mening de door hem voorgestelde wijzigingen in het beleid een condi- tio sine qua non vormden om het project alsnog tot een goed einde te brengen. In de hem eigen stijl schreef hij aan Ad Beenhakker, de hoofdredacteur van de Zeeuwse Encyclopedie: 'Gaat U niet werken in deze geest, dan vrees ik dat er 11 jaar vergeefs is geploeterd en de encyclopedie of nooit zal verschijnen of een la- 54o Kapitale koerswijzigingen in het Zeeuws Genootschap (1950-2017) HNKlfl PKINS Bert Teunis. Zeeuwse Beeldbank 118600 (Foto: J. Wolterbeek). 39 De heer (Bert) Teunis (1919-1994) werd te Woerden geboren en verhuisde als vierjarig jongetje naar Vlissingen waar zijn vader hoofd was van de Christelijke Mulo-school. In Middelburg bezocht hij het gymnasium waar hij zijn opleiding echter niet voltooide, omdat het gezin naar Den Haag verhuisde. Aan het Nederlands lyceum voltooide Teunis zijn klassieke opleiding. Daarna studeerde hij in Leiden sinologie. In het toenmalige Nederlands-Indië werkte hij bij de radio omroep en deed hij journalistieke ervaring op bij het tijdschrift De Locomotief. Na zijn terugkeer in Nederland was hij werkzaam bij Bosch en Keuning (later Kluwer) en betrokken bij de uitgave van encyclopedieën. Na zijn vestiging in Zeeland kwam hij in aanraking met de redactie van de Zeeuwse encyclopedie, die maar al te graag gebruik wenste te maken van zijn expertise op dit gebied. Over zijn beweegredenen om naar Zeeland terug te keren schreef Teunis Een plek om terug te keren.

Archief | 2019 | | pagina 542