Willem van den Broeke in die periodiek grote mogelijkheden om die tweede doelstelling te realiseren. Na verloop van tijd ging het Zeeuws Tijdschrift in de ogen van Teunis meer en meer de kant op van het amateurisme en dat vormde voor hem dan ook de belangrijk ste reden om met het tijdschrift te breken. Het einde van een liaison (1991) De samenwerking tussen het Zeeuws Tijdschrift en het bestuur van het Genoot schap kwam na verloop van tijd onder druk te staan. Tussen de redactie van het tijdschrift en het bestuur van het Genootschap ontstonden in toenemende mate verschillen van mening over de vorm en de inhoud. In het jaarverslag van de se cretaris van het Genootschap over 1991 valt te lezen: Ondertussen was er zeker toen er een nieuwe redactie van het tijdschrift kwam, opnieuw gesteggel over de taak van de zogenaamde genootschapsredacteur. De onvrede over de handelwijze van de redactie van het Tijdschrift bracht het be stuur ertoe de Commissie tot Redactie van het Archief en de Werken te vragen een rapport uit te brengen over de problemen met het Zeeuws Tijdschrift en een eventuele oplossing daarvan. In een 'Bericht aan de leden' werden de conclu sies van het rapport aan de openbaarheid prijsgegeven. De commissie was van mening, dat de kosten van het collectief abonnement in de loop van de tijd tot onaanvaardbare hoogte waren gestegen. De in de loop van de tijd gewijzigde verhouding tussen de aantallen lezers (80 Genootschap; 20 eigen abonnees Zeeuws Tijdschrift) maakte de constructie van een collectief abonnement niet meer acceptabel. De commissie was mede tot die conclusie gekomen door een vergelijking met de kosten van een eventueel eigen tijdschrift. Als gevolg van de steeds toenemende activiteiten van het Genootschap was de behoefte ontstaan aan een eigen tijdschrift. De gedachte was om daarmee het contact met de leden 543 Met de secretaris van het bestuur van het Zeeuws Tijdschrift en de eindredac teur werden enkele gesprekken gevoerd, die tot doel hadden elkaar te informe ren over dit tijdschrift. Het Genootschap betreurde de afwezigheid van naam en logo van het Genootschap op de nieuwe omslag, bepleitte de terugkeer daarvan en deed via haar vertegenwoordigers in het bestuur suggesties voor de vorm en de inhoud van het Zeeuws Tijdschrift.45 45 Archief, 1991, IX

Archief | 2019 | | pagina 545