zonder reden geassocieerd met een bepaalde sociale klasse, bij voorkeur met een wetenschappelijke opleiding. Binnen de provincie werd het daarenboven door velen gezien als 'Middelburgs! Hier past een herinnering aan de opvatting van de grondleggers van het Zeeuws Tijdschrift die het Genootschap in wezen een regentenmentaliteit verweten. De tegenstelling tussen de professionele en amateuristische benadering komt mogelijk ook nu nog tot uitdrukking in het feit dat veel actieve leden van de werk groepen geen lid van het Genootschap zijn. De casus van de Zeeuwse Encyclope die getuigt - in tegenstelling tot die van de samenwerking met het Zeeuws Tijd schrift - overigens van een succesvolle poging een breder publiek te betrekken bij de zaken van het Genootschap. Het eind van de samenwerking met het Zeeuws Tijdschrift werd - de voorliggende analyse - voornamelijk veroorzaakt door een meningsverschil over de wetenschappelijke kwaliteit van de bijdragen. Dat laat onverlet, dat ook een 'incompatibilité des humeurs' een belangrijke rol heeft ge speeld. Voor het overige is het aan de lezer een oordeel te vormen over het be- eindigen van de coöperatie. Het recente initiatief de YESC (Young Engineers Science Club) vanuit het Genootschap te steunen sluit wonderwel aan bij datgene wat de samenstellers van de Encyclopedie van Zeeland beoogden (een verbreding van de doelgroep, in dit specifieke geval het binden van de jongeren) en geeft blijk de positieve grondhouding van het huidige bestuur ten opzichte het democratise ringsproces (voor zover het de uitbreiding van het ledental betreft). 548 Kapitale koerswijzigingen in het Zeeuws Genootschap (1950-2017)

Archief | 2019 | | pagina 550