Bijlage I. Publicaties J.W. Paris en J. Cremer Bijlage bij artikel Jan van Loo Publicaties J.W. Paris Eben-Haëzer, of honderdjarige gedachtenis van het overgaan der stad Hulst uit de macht van Spanje aan den staat der verenigde Nederlanden: Plegtiglyk gehouden den v. nov. MDCCXLV. en, by die gelegentheid, dankelyk erkend de Hulpe van God in vorige tyden, maar ook te gelyk aangewezen, in wat staat we ons tegenwoordig bevinden, en wat gedrag ons betaamt naar vereisch van tyden en zaken. In ene Redevoering op voornoemd Eeuwfeest uitgesproken door Johan Wilhelm Paris, pre dikant te Hulst. Middelburg, [1746]. Met een opdracht aan zijn vader Emanuel Philip Paris. Nieuwejaars gift. Jezus, de waare zondaarsvriend, tot Opwekking van alle Zon- daaren voor oogen gesteld: Lucas XV. vs. 1-7. Middelburg [z.j.] 'Dissertatio ad locum JEREM. XXXI: 22. Nam Jehova novum creavit in terra: Fe- mina circumdabit Virum, qua hypotheses Nic. Barkey, et pl. Rev. Aug. Lud Zacha- riae modeste examinantur, et nova vaticinium explicandi via panditur. In: Biblio- theca Hagana historico-philologico-theologica, ad continuationem Bibliothecae Bremensis novae constructa, classis primae, fasciculus primus, Amsterdam en Leiden 1768, 97-151. 'Ad verba EXOD. XX: 5, 6. Visitans iniquitatem patrum in filios, in tertianos immo quartanos, in eos, qui odie prosequuntur me: Exercens vero benignitatem in mil- lia, qui diligunt me, qui observant mandata mea, Dissertatio altera'. In: Biblio- theca Hagana historico-philologico-theologica, ad continuationem Bibliothecae Bremensis novae constructa, classis secundae, fasciculus primus, Amsterdam en Leiden 1769, 1-39. 'Psychologische en Moralische Aanmerkingen over het verband van Verstand en Wille. In: Verhandelingen uitgegeven door het Zeeuwsch genootschap der weten schappen te Vlissingen, deel 4, Middelburg 1775, 453-499. 549

Archief | 2019 | | pagina 551