Albert Clement is hoogleraar muziekwetenschap (Universiteit Utrecht), or ganist en theoloog. Hij studeerde orgel in Tilburg (DM en UM diploma's, 1986 en 1988), musicologie in Utrecht (doctoraal examen cum laude, 1987), theologie in Leiden, en promoveerde (1989, cum laude) in Utrecht op een interdisciplinair proefschrift over Bach. Erkenning viel hem ten deel met de Zeeuwse Aanmoe digingsprijs Jong Zeeuws Talent op het gebied van kunsten en wetenschappen, een KNAW-fellowship en een positie als Akademiehoogleraar. Hij was inten sief betrokken bij de oprichting van het huidige University College Roosevelt, is een internationaal vooraanstaand Bach-specialist, publiceerde over muziek van de vijftiende tot en met de twintigste eeuw (meer dan 350 publicaties), en werkt thans aan monografieën over twee componisten die zijn bijzondere belangstelling hebben: Johann Sebastian Bach en Felix Mendelssohn Bartholdy. Daarnaast heeft hij een ruime kring van internationale promovendi. Zie https://www.uu.nl/staff/ AAClement/o. Bram le Clercq (Hansweert, 1949) is neerlandicus. Hij is nog altijd meer aan getrokken tot de literatuur dan tot de taalkunde. Tot aan zijn pensionering was hij leraar Nederlands op een middelbare school in Goes. Daarna werd hij actief in het onderzoeksproject Rederijkers in Zeeland. Daarin richt hij zich vooral op statuutteksten van Zeeuwse rederijkerskamers en coördineert hij het werk van de werkgroep Walcheren van dat project. De studie van de rederijkerscultuur is een onverwachte verrijking van zijn historische interesses die zich eerder vooral gericht hadden op de Middeleeuwen, de verhalen rond koning Arthur en het werk van Gerard Reve. Eerder schreef hij met Piet Meeuse onder het pseudoniem A.P. Blankaart de briefroman Vogelenzang en onder eigen naam leverde hij bijdragen aan de Ballustrada-jubileumbundels Zeeuws Licht en Licht Zeeuws. Feike Dietz (1984) is docent-onderzoeker vroegmoderne Nederlandse letter kunde aan de Universiteit Utrecht. Ze werkt momenteel aan een onderzoek over de ontwikkeling van geletterdheid, leesstrategieën en kennis in vroegmoderne jeugdliteratuur. Daarnaast is ze mede-projectleider van Language Dynamics in the Dutch Golden Age (NWO, Vrije Competitie), waarin de literaire en linguïsti sche aspecten van zeventiende-eeuwse taalvariatie interdisciplinair onderzocht worden. Feike is redacteur van Early Modern Low Countries en LitLab (een digital onderzoekslaboratorium over Nederlandse literatuur voor het middelbaar onder wijs), en bestuurslid van de Maatschappij der Nederlandse Letterkunde. 586 Over de auteurs en redacteurs

Archief | 2019 | | pagina 588