Arjan van Dixhoorn (Terneuzen, 1973) studeerde sociaaleconomische ge schiedenis aan de Universiteit Utrecht, en promoveerde in 2004 (cum laude) aan de Vrije Universiteit te Amsterdam op een proefschrift over de rederijkerskamers. Sindsdien werkte hij kortere of langere tijd aan de universiteiten van Maastricht, Antwerpen en Gent en (met een Fulbright-beurs) aan de University of California, Los Angeles. Hij was in 2013 medeoprichter van De Jonge Academie van België. Hij is gespecialiseerd in de sociale geschiedenis van kennis en de geschiedenis van publieke opinievorming en is sinds 2013 als bijzonder hoogleraar namens het Familiefonds Hurgronje verbonden aan het University College Roosevelt van de Universiteit Utrecht, met als leeropdracht de geschiedenis van Zeeland in de we reld. Peter van Druenen (Vlissingen, 1952) is historicus, schrijver, uitgever en in- ternetpionier. Zijn eerste publicaties waren wetenschappelijke artikelen over so- ciaaleconomische geschiedenis. In de jaren tachtig verschenen van hem vijftien bedrijfs- en branchegeschiedenissen, waaronder zijn standaardwerk over de ge schiedenis van de zuivelcoöperatie in Nederland. In de jaren negentig publiceerde hij over digitaal uitgeven. In 2015 verscheen van hem het monumentale Vissers, Kapers, Arbeiders. Voor deze historisch-demografische stadsgeschiedenis van Vlissingen werd hij genomineerd voor de Zeeuwse Boekenprijs. In 2018 volgde De Klimaatparadox over de relatie tussen demografische transities en het veran derende klimaat. Willem Frijhoff (1942) is emeritus hoogleraar Geschiedenis van de Nieuwe Tijd aan de Vrije Universiteit Amsterdam (VU). Hij studeerde filosofie, theologie, geschiedenis en sociale wetenschappen in Utrecht en Parijs. In 1981 promoveerde hij aan de Universiteit van Tilburg op een proefschrift getiteld La Société néerlan- daise et ses gradués, 1575-1814. Une recherche sérielle sur le statut des intellectu- els. In 1983 werd hij aangesteld als hoogleraar maatschappijgeschiedenis aan de Erasmus Universiteit van Rotterdam. In 1997 werd hij benoemd aan de VU als hoogleraar geschiedenis van de Nieuwe Tijd. In 2007 ging hij met emeritaat. Het onderzoek van Frijhoff is gericht op historische processen van cultuuroverdracht, het collectief geheugen, vormen van religieuze beleving in de vroegmoderne tijd en thema's uit de historische antropologie zoals magie, wonder en gezondheid. Frijhoff is de grondlegger van de Nederlandse mentaliteitsgeschiedenis. Over de auteurs en redacteurs 587

Archief | 2019 | | pagina 589