Jan J.B. Kuipers (1953) was achtereenvolgens verbonden aan de Encyclopedie van Zeeland (rubrieksauteur, bureauredacteur), Provinciaal Depot voor Bodem vondsten, Provinciaal Archeologisch Centrum Zeeland, Stichting Cultureel Erf goed Zeeland. Aandachtsgebieden: ontwikkeling Zeeuws Archeologisch Archief, verdronken geschiedenis, Kastelenlexicon, Canon van Zeeland, Zeeuwse Anker plaatsen, Erfgoedlijnen. Daarnaast actief als zelfstandig auteur (non-fictie en fic tie). Werkte mee aan onderwijsmethoden (bo en vo) voor taal en geschiedenis en een canon van de 'Nederlandse' middeleeuwen. Recente historische publieksboe- ken: Willem van Oranje. Prins in Opstand (2018); Willem III. De weerspannige koning (2017); Karel de Grote. Stamvader van Europa (2016), Der Kaiser! (2015), alle bij WalburgPers. www.janjbkuipers.nl Jeroen Lesuis (1988) studeerde als kunsthistoricus af aan de Universiteit Utrecht. De Guyaanse verentooien van het Zeeuws Genootschap kwamen op zijn pad dankzij Caroline van Santen, conservator van het Zeeuws Museum, die hem wees op de verentooien in het depot van het museum. Deze verentooien zouden uiteindelijk het onderwerp worden van Lesuis' scriptie Gestrand in Zeeland. Een onderzoek naar de herkomst van de Guyaanse verentooien in de collectie van het Zeeuws Museum. Voor dit herkomstonderzoek werkte hij nauw samen met etno- graaf en verenornamentenexpert Andreas Schlothauer. Het herkomstonderzoek haalde uiteindelijk het landelijke nieuws met de ontdekking van een nieuwe, acht- tiende-eeuwse verentooi. Jan van Loo (1946) is neerlandicus, boekhistoricus en paleograaf. Sinds 2010 werkt hij mee aan het onderzoeksproject Rederijkers in Zeeland. Hij leidt daarin de werkgroep Zeeuws-Vlaanderen, beheert de website https://rederijkerszeeland. wordpress.com/ en schrijft met regelmaat blogs over de rederijkers in Zeeland. Ad Maas (1970) studeerde geschiedenis in Nijmegen. In 2001 promoveerde hij aan de Universiteit van Amsterdam op het proefschrift getiteld Atomisme en indi vidualisme. De Amsterdamse natuurkunde tussen 1877 en 1940. Sinds 2003 werkt hij als conservator bij Rijksmuseum Boerhaave te Leiden. In het studiejaar 2016 2017 was hij als genootschapsfellow aangesteld aan University College Roosevelt, waar hij samen met studenten onderzoek deed naar de rol van het Zeeuws Ge nootschap in de negentiende eeuw. 588 Over de auteurs en redacteurs

Archief | 2019 | | pagina 590